U21: “Sokolići” savladali Rumuniju

sport
Piše: sport 714 pregleda Dodaj komentar

Mlada-crnogorska-fudbalska-reprezentacija-u

Mlada reprezentacija Crne Gore upisala je i drugu pobjedu u kvalifikacijama za EP 2015. Naša reprezentacija je sa 3-2 u Podgorici savladala Rumuniju.

Nakon dva odigrana kola naš tim dijeli prvo mjesto sa Njemačkom, obije reprezentacije imaju po šest bodova.

Povela je reprezentacije Crne Gore golom Vukčevića u 11.minutu nakon katastrofalne greške odbrane Rumunije. Naš tim je u tom periodu kontrolisao igru, a terenska inicijativa je krunisana u 25.minutu kada je nakon asistencije Đorđevića Mugoša povisio na 2-0. Do kraja poluvremena naša ekipa je igrala sigurno, a Rumuni su bili bezidejni.

Nakon četiri minuta igre u nastavku Vukčević je mogao da poveća prednost naše reprezentacije ali nije pogodio. Rumuni su smanjili u 59.minutu. Roman je sa nekih 25 metara iz slobodnog udaraca postigao prelijep pogodak. Pitanje pobjednika je riješio Zorić u 83.minutu, a konačan rezultat je postavio Roman iz penala u sudijskoj nadoknadi.

CRNA GORA – RUMUNIJA 3:2

11′ Vukčević, 25′ Mugoša, 83′ Zorić – 59′ 90′ (p) Roman

CRNA GORA: Petković, Gojačanin, Bogdanović, Bakrač, Alić, Vukčević, Janković, Bakić (62′ Kosović), Đorđević (69′ Batrović), Zorić (90′ Pavićević), Mugoša.

RUMUNIJA: Buzbuči, Nica, Popesku, Putanu, Lecea, Mark (55′ Petelu), Karstočea, Baluta, Roman, Nasatse (78′ Gavra), Stančiu (46′ Tira).