Lovćen na bod od titule

Piše: Reprezentacija.me 325 pregleda Dodaj komentar

Bod u posljednja dva kola biće dovoljan rukometašima Lovćena da osvoje 11. titulu prvaka Crne Gore.

Cetinjani su večeras u posljednjem meču u sezoni na svom terenu brojali do 50 protiv Jedinstva – 50:22.

Luka Laličić i Milorad Bakić su dali po devet golova, a Danilo Pajović i Filip Božović po sedam, dok je Zarija Lutovac odbranio 18 šuteva.

U poraženom timu najefikasniji su bili Jovan Tošić sa pet pogodaka, te Aleksa Medojević i Edvin Kučević sa po četiri.

Partizan je u direktnom obračunu za 4. mjesto savladao Budućnost 25:23 nakon velikog preokreta. Srđan Nikitović je sedam puta zatresao mrežu Podgoričana, jednom manje je to uradio Veselin Drakulović.

U timu Draška Mrvaljevića, koji je na poluvremenu vodio 15:9, najefikasniji su bili Emir Đulović i Edin Beharović sa po osam golova.

Podgoričanima nije pomoglo ni što su domaći dobili čak tri crvena kartona – Vuk Kaluđerović u 56. minutu (pokazan mu i plavi karton), Nemanja Drakulović u 35. (oštar start) i njegov brat Veselin u 51. (3X2).

Prevagu su odnijeli i golmani – Marko Mudreša je odbranio devet šuteva, a Ivan Čule pet, dok su čuvari mreže Budućnosti sakupili samo četiri (Nikola Vukić tri, Savo Vujović jednu).

Budvanska rivijera je juče savladala fenjeraša Brskovo 42:28, a za sjutra su zakazani dueli Mornar 7 – Sutjeska (17 časova) i Berane 1949 – Rudar (18).