Po četiri pogotka Dečića i Budućnosti u gostima, Mornar slavio u goleadi, Rudar nadomak ispadanja

Piše: Ognjen 268 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Dečića napravili su još jedan korak ka istorijskoj tituli u Meridianbet Prvoj crnogorskoj ligi.

Tuzani su lako savladali Rudar u gostima (4:0) i zadržali tri boda prednosti u odnosu na Budućnost, koja je istim rezultatom bila bolja od Arsenala u Tivtu.

Tuzani su bolji i u međusobnom skoru, pa je ,,plavima“ potrebno da pobijede u sva tri meča do kraja, a lider dva puta kiksa.

Junak pobjede Dečića bio je Nenad Gavrić koji je postigao het-trik – davao je golove u prvom, sedmom i 56. minutu.

Konačan rezultat postavio je Ognjen Stijepović u 81.

Budućnost je u Tivtu povela u 31. minutu preko Igora Ivanovića, kojeg je golman Đorđije Pavličić udario otvorenom šakom nakon derbija sa Sutjeskom prije sedam dana. Pavličić je suspendovan i nije bio u timu, kao i kapiten Petar Grbić.

Na 0:2 povisio je Đorđe Despotović iz jedanaesterca dosuđenog zbog igranja rukom Damjana Dakića koji je zbog toga dobio crveni karton.

Milan Vuković je u 74. dao treći gol za ,,plave“, da bi rezervista Vasilije Adžić evrogolom u 84. stavio tačku na meč i podsjetio zašto je zaslužio transfer u Juventus.

Uzbudljiv meč odigran je u Bijelom Polju, gdje je Mornar pobijedio Jedinstvo (4:3) i ostao na tri boda zaostatka za Budućnošću.

Andrej Cvijović je u drugom minutu pogodio za Jedinstvo, izjednačio je efektno Demir Škrijelj u osmom, da bi Mirza Idrizović u 12. vratio prednost domaćinuz.

Milan Vušurović i Kris Ondon-Mba su preokrenuli do poluvremena, a Brandao je u 52. donio novo izjednačenje – 3:3.

Novu prednost i tri boda Mornaru obezbijedio je Ondon-Mba u 72.

Mladost Donja Gorica je u 90. minutu golom Željka Krstovića pobijedila Jezero u gostima i riješila pitanje baraža jer tri kola prije kraja ima sedam bodova više od Rudara.

Pljevljaci su na ,,minus 5“ od Jedinstva i nadomak su prvog ispadanja iz elite.

U toku je duel Sutjeske i Petrovca.

TABELA: Dečić 61, Budućnost 58, Mornar 55, Sutjeska 53 (meč manje), Jezero 48, Petrovac 41 (meč manje), Arsenal 38, Mladost 31, Jedinstvo 29, Rudar 24 boda.

IZVOR: pobjeda.me