Odbojkašice spremne za start Srebrne lige

Reprezentacija.me
Piše: Reprezentacija.me 185 pregleda Dodaj komentar
Foto: OSCG

Selektor ženske seniorske reprezentacije Crne Gore, Milorad Krunić, odredio je konačni spisak igračica koje će nastupiti prvom turniru CEV Srebrne lige. Nakon sedam dana priprema u dvorani “Verde Complex” u Podgorici, u kojoj će se odigrati mečevi prvog turnira od 17. do 19. maja, Krunić je odredio 14 seniorki za predstojeće izazove.

Na prvom turniru neće biti Katarine Budrak, koja se zbog radne vize morala vratiti u Francusku, kao ni mladih odbojkašica Viktorije Čoković i Ksenije Krunić.

Kapitenka Melisa Cenović i saigračice očekuju da će prvi turnir Srebrne lige otvoriti na najbolji način.

Crna Gora u novu sezonu Srebrne lige, koja se igra u drugačijem sistemu, kreće u petak od 18 časova duelom sa reprezentacijom Farskih Ostrva, a nakon dana pauze očekuje je susret sa Gruzijom u istom terminu. Gostujuće selekcije u dvorani “Verde Complex” međusobni meč igraju u subotu, takođe od 18h.

Nakon prvog, seniorke putuju u Portugal, na drugi turnir, na kom će gostovati zajedno sa Islandom od 24. do 26. maja.

Treći turnir prvobitno je bio planiran od 31. maja do 2. juna u Bosni i Hercegovini, međutim nakon što je selekcija domaćina otkazala učešće u CEV Srebrnoj ligi, sve utakmice sa njom računaće se službenim rezultatom u korist protivnika.

Četvrtog vikenda naše odbojkašice biće slobodne, kao i Portugal, Mađarska, Letonija, Gruzija, Island i Luksemburg.

Dvije najbolje reprezentacije nakon četiri odigrana turnira igraće dvomeč finala, 13, odnosno 16. juna.

U stručnom štabu selektora Milorada Krunića biće pomoćni treneri Srđan Crnojački Luka Bogojević, statističar Milan Simojlović, kondicioni trener Vladimir Ognjanović i fizioterapeut Nikola Vojinović.

Spisak seniorki za prvi turnir CEV Srebrne lige 2024:

Tehničari:

Marija Šušić (Buta Baku, Azerbejdžan)

Viktoria Đukić (Budućnost Volley)

Primači servisa i korektori:

Danijela Džaković (Maćerata, Italija)

Nevena Vukčević (Lugoš, Rumunija)

Lara Jovović (Herceg Novi)

Simona Petranović (Ub, Srbija)

Darja Popović (Budućnost Volley)

Kristina Božović (Luka Bar)

Srednji blokeri:

Mina Dragović (Jedinstvo Stara Pazova, Srbija)

Saška Đurović (Crvena zvezda, Srbija)

Teodora Rakočević (Banja Luka, Bosna i Hercegovina)

Lana Rakočević (Budućnost Volley)

Libera:
Melisa Cenović (Herceg Novi)

Gordana Madžgalj (Jedinstvo)

Raspored utakmica 1. turnira 

SC “Verde”, Podgorica

Petak, 17. maj
Farska Ostrva – CRNA GORA (18h)
Subota, 18. maj
Gruzija – Farska Ostrva (18h)
Nedjelja, 19. maj
CRNA GORA – Gruzija (18h)

Raspored utakmica 2. turnira

PORTUGAL

Petak, 24. maj

Island – Portugal (22h)

Subota, 25. maj

CRNA GORA – Island (22h)

Nedjelja, 26. maj

Portugal – CRNA GORA (22h)

Podijeli ovaj članak
Ostavi komentar