Odbojkašice počele pripreme za Srebrnu ligu

Reprezentacija.me
Piše: Reprezentacija.me 145 pregleda Dodaj komentar
Foto: OSCG

Ženska seniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore započela je pripreme za predstojeće takmičenje – CEV Srebrnu ligu 2024. Izabranice Milorada Krunića okupile su se u hotelu “Verde” u Podgorici, a prvi trening u dvorani “Verde Complex” odradilo je 12 odbojkašica – Danijela DžakovićMelisa CenovićTeodora RakočevićLara Jovović i Marija Šušić pridružiće se dan kasnije.

Naše seniorke će se pripremati u Podgorici za prvi turnir CEV Srebrne lige, koji će se odigrati od 17. do 19. maja u našem glavnom gradu, u organizaciji Odbojkaškog saveza Crne Gore.

Na startu turnira, 17. maja Crna Gora će se sastati sa Farskim Ostrvima, narednog dana na programu je utakmica između selekcija Gruzije i Farskih Ostrva, dok će poslednjeg dana turnira, 19. maja, naš nacionalni tim prvu nedjelju Srebrne lige zaključiti mečom sa Gruzijom. Sve utakmice počeće u 18 sati.

Nakon prvog, seniorke putuju na drugi turnir gdje će gostovati Portugalu zajedno sa Islandom od 24. do 26. maja. Trećeg vikenda, od 31. maja do 2. juna, Crna Gora će igrati na turniru u Bosni i Hercegovini protiv domaćina i selekcije Portugala, dok će četvrtog vikenda naše odbojkašice biti slobodne, kao i Portugal, Mađarska, Letonija, Gruzija, Island i Luksemburg

Dvije najbolje reprezentacije nakon četiri odigrana turnira igraće dvomeč finala, 13, odnosno 16. juna.

U stručnom štabu selektora Milorada Krunića biće pomoćni treneri Srđan Crnojački Luka Bogojević, statističar Milan Simojlović, kondicioni trener Vladimir Ognjanović i fizioterapeut Nikola Vojinović.

Spisak seniorki za pripreme za CEV Srebrnu ligu 2024:

Tehničari:

Marija Šušić (Buta Baku, Azerbejdžan)

Viktoria Đukić (Budućnost Volley)

Primači servisa i korektori:

Danijela Džaković (Maćerata, Italija)

Nevena Vukčević (Lugoš, Rumunija)

Lara Jovović (Herceg Novi)

Simona Petranović (Ub, Srbija)

Darja Popović (Budućnost Volley)

Kristina Božović (Luka Bar)

Viktorija Čoković (Budva)

Srednji blokeri:

Mina Dragović (Jedinstvo Stara Pazova, Srbija)

Katarina Budrak (Romans, Francuska)

Saška Đurović (Crvena zvezda, Srbija)

Teodora Rakočević (Banja Luka, Bosna i Hercegovina)

Lana Rakočević (Budućnost Volley)

Libera:
Melisa Cenović (Herceg Novi)

Gordana Madžgalj (Jedinstvo)

Ksenija Krunić (Akademija)

Raspored utakmica 1. turnira 

SC “Verde”, Podgorica

Petak, 17. maj
Farska Ostrva – CRNA GORA (18h)
Subota, 18. maj
Gruzija – Farska Ostrva (18h)
Nedjelja, 19. maj
CRNA GORA – Gruzija (18h)

Raspored utakmica 2. turnira

PORTUGAL

Petak, 24. maj

Island – Portugal (22h)

Subota, 25. maj

CRNA GORA – Islanda (22h)

Nedjelja, 26. maj

Portugal – CRNA GORA (22h)

Raspored utakmica 3. turnira

BOSNA I HERCEGOVINA

Petak, 31. maj

CRNA GORA – Bosna i Hercegovina (20h)

Subota, 1. jun

Portugal – CRNA GORA (20h)

Nedjela, 2. jun

Bosna i Hercegovina – Portugal (20h)

KLJUČNE RIJEČI:
Podijeli ovaj članak
Ostavi komentar