Plej-of ABA lige: ‘Plavi’ u blijedoj partiji poraženi od Partizana

Piše: Ognjen 213 pregleda Dodaj komentar
Foto - Dragana Stjepanović / ABA liga

Košarkaši Budućnost Voli poraženi su večeras u Beogradu od Partizana u prvoj utakmici polufinala plej-ofa ABA lige 78:67 (27:16, 27:16, 14:13, 19:20).

„Plavi“ večeras nijesu mogli do brejka u Beogradu.

Slobodno možemo kazati da nijesmo bili svjedoci kvalitetne košarke u „Areni“, a u prilog tome govore duži vremenski periodi bez poena, loše odluke pojedinih igrača, izgubljene lopte…

Utakmica je počela vođstvom beogradske ekipe, no, ‘plavi’ su pružali dobru igru u odbrani i napadu, pa je rezultat bio neriješen u par navrata, a vodila je Budućnost u jednom momentu, ali su popustili izabranici Andreja Žakelja i dozvolili ‘crno bijelima’ da u posljednjih par minuta prvog kvartala osjetno povećaju prednost (27:16).

Druga četvrtina otvorena je prilično blijedom igrom obje ekipe , u kojoj Partizan za sedam minuta postigao svega dva poena, dok je Budućnost bila za nijansu bolja – za isti period dali su šest poena.

U trećem kvartalu bilo je i plus 18 za Partizan, a Budućnost je pokazala znake života sredinom četvrtine kada su smanjili na minus 12, no neće moći više od toga, pa je rezultat pred finalni ‘sprint’ bio 59:47.

Možda najbolju igru tokom cijelog meča Budućnost Voli je pružila u posljednjoj četvrtini.

Na 1:08 do kraja spustili su na četiri razlike (69:65), no nisu mogli više od toga…

Najefikasniji Igrač meča je Ledej sa 15 poena, a kod Budućnosti je to bio Makundu sa ubačenih 14 poena.

Sljedeći meč na programu je u Podgorici 7. maja, a makon toga,eventualna majstorica bila bi igrana u Beogradu 10. maja.