Lovćenu trofej Kupa i osma dupla kruna

Piše: Ognjen 365 pregleda Dodaj komentar

Rukometaši Lovćena osvojili su 13. put u klupskoj istoriji Kup Crne Gore.

Cetinjani su u finalu završnog turnira u Podgorici savladali Budvansku rivijera 31:29.

Lovćen je nakon prvog poluvremena vodilo 18:12, ali je Budvanska rivijera Budva bila bolja u nastavku meča i izborila se za neizvjesnu završnicu.

Junak pobjede bio je Luka Vujović golom na 40 sekundi do kraja, nakon asistencije Perišića.

Đorđo Peruničić je smanjio svojim 10. golom, ali vremena za izjednačenje nije bilo, jer je ostalo 18 sekundi.

Bogdan Petričević je probio presing i postavio konačnih 31:29.

Lovćen je do pobjede predvodio Ivan Perišić sa devet golova, dok je Filip Krivokapić postigao šest.

U redovima tima iz Budve istakao se Đorđo Peruničić sa 10 golova.

Trofej kapitenu Lovćena Mirku Radoviću uručio je predsjednik Rukometnog saveza Crne Gore Petar Kapisoda.

Poslije titule i trofeja Kupa, Lovćen je sezonu završio osmom duplom krunom u klupskoj istoriji.

1 klik - 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!