Dečić šampion, Rudar ispao iz lige

Piše: Ognjen 224 pregleda Dodaj komentar

Prvi put u klupskoj istoriji, fudbaleri Dečića postali su šampioni Crne Gore.

U pretposljednjem kolu Meridianbet Prve lige, Tuzani su pobijedili Sutjesku kraj Bistrice 1:0 i biće prvaci, bez obzira na ishod utakmica posljednje runde.

Utakmica je odlučena u 35. minutu, kada je nakon akcije po lijevoj strani na pravom mjestu bio upravo bivši igrač Sutjeske Draško Božović. Nije goste poremetio ni crveni karton Ujkaja u završnici prvog poluvremena jer su u nastavku sačuvali prednost.

Istovremeno, Budućnost je na svom terenu izgubila od Mornara sa 1:0, pa su se Barani izjednačili na drugoj poziciji sa Podgoričanima, pred posljednje kolo.

Gol odluke pod Goricom postigao je u posljednjem minutu Milan Vušurović.

Fudbaleri Rudara oprostili su se od elitnog društva crnogorskog fudbala prvi put u istoriji.

Izgubili su Pljevljaci 2:1 od Jezera i oprostili se od Prve lige.

U baraž će Jedinstvo i Mladost iz Donje Gorice.