Rukometašice Budućnosti savladale Rostov

Piše: Reprezentacija.me 734 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti ostvarile su pobjedu u prvom meču na turniru u Bukureštu, prvom u nizu provjera pred početak nove sezone u Ligi šampiona – aktuelne šampionke Evrope savladale su danas Rostov Don 26:23 (13:12).

Nakon izjednačenog prvog poluvremena u kojem su se timovi smjenjivali u vođstvu, a Budućnost na velikom odmoru imala minimalnu prednost (13:12), ”plave” su pružile bolje izdanje u nastavku meča i slomile otpor ruskog tima, koji u novu sezonu ulazi jači za norvešku golmanku Katrin Lunde i sa željom da ostvari dobar rezultat u Ligi šampiona.

Poslije četiri vezana gola, aktuelne šampionke Evrope u 44. minutu povele su 21:17, a prvi put pet golova viška stekle su u 52. minutu, kada je pogodila Kristina Neagu u napadu sa igračicom više.

Prednost je još nekoliko puta bila pet golova, a ruski tim do kraja meča uspio je samo da ublaži poraz.

Odlično izdanje u prvom pripremnom meču i to protiv motivisanog protivnika koji u svojim redovima ima veliki broj kvalitetnih igračica. Zadovoljan sam kako su se djevojke osjećale na terenu u ovoj fazi pripremnog perioda, kao i odnosom koji su pokazale. Veoma je važno što su sve djevojke ostale zdrave i duel iskoristile na pravi način. Rostov je pokazao da je ozbiljan tim i veoma je važno što su izvukle maksimum iz naše ekipe“, kazao je trener Adžić.

Radmila Petrović je bila najefikasnija u našem timu sa devet golova, dok je Kristina Neagu sedam puta zatresla protivničku mrežu.

Majda Mehmedović je postigla četiri, Dragana Cvijić tri, Kinga Ačruk (ranije Bizdra) dva, dok se Milena Raičević (ranije Knežević) jednom upisala u strijece.

”Plave” su slobodne drugog dana turnira, a u subotu (14 sati po našem vremenu) će igrati protiv Baja Marea, rumunskog tima koji će biti domaćin kvalifikacionog turnira za plasman u grupnu fazu Lige šampiona.

Za naše šampionke to je bila prva zvanična provjera nakon dvije sedmice priprema na Žabljaku, gdje su odradile zajedničke treninge i ostvarile pobjedu protiv ruskog Astrahana (31:19).