Odličan derbi, Budva nakon četiri seta savladala Budućnost

Piše: Reprezentacija.me 410 pregleda Dodaj komentar

Odbojkaši Budve su dobili i drugi derbi u sezoni protiv Budućnost voleja (3:1), ali večeras u “Morači” znatno teže nego kod kuće u prvom dijelu sezone (3:0).

Podgoričani su pružili jak otpor šampionu, nijesu su predavali ni nakon vođstva od 2:0 gostiju, uspjeli su da osvoje treći set, koji su mogli i da izgube kada su dozvolili Budvanina da od 19:24 izjednače na 24:24. Budućnost je u četvrtom setu vodila do 13:11, ali je tim Miloša Markovića tada potvrdio kvalitet, serijom 6:0 je preokrenuo, poveo 17:13 i uhvatio zalet za još jednu pobjedu, 10. u prvenstvu, uz samo jedan izgubljen set. Budućnost je upisala drugi poraz.

Goste je do pobjede vodio korektor Aleksandar Gmitrović sa 34 poena, na drugoj strani nabolji je bio Đorđe Jovović sa 26.

Dobra se odbojka večeras igrala u “Nikoljcu” Zasluženo je slavila domaća ekipa, koju sa klupe predvodi jedan od selektora mlađih reprezentativnih selecija Crne Gore Darko Prebiračević. Prvi set je bio neizvjestan, na kraju je pripao Bjelopoljcima. Domaćini su onda u drugom setu dominirali, da bi treći ponovo donio puno neizvjesnosti. I ovaj su domaći uspjeli da riješe u svoju korist i na kraju je bila razumljiva radost mladih igrača Jedinstva, nakon još jedne ostvarene pobjede.

Najbolji, sa 23 poena kod pobjednika bio je Milan Rovčanin. Uz njega odlični su bili Veselin Šćekić, Luka Bulatović i Igor Kojović. U timu iz Bara najbolji je bio Marko Jovićević, uz odličnu partiju Stefana Bugarina i Blaža Đuretića.

Sjutra veče će od 21 čas kolo zatvoriti susret između Sutjeske i Galeba.

U ovom kolu slobodan je Mediteran, koji je u petak veče savladao Sutjesku, u zaostalom meču 10. kola, i upisao prvu pobjedu u sezoni.

Budućnost volej – Budva 1:3 (26:28, 22:25, 27:25, 19:25)

PODGORICA – Dvorana: “Morača”. Gledalaca: 150. Sudije: Simonovska (Bar), B. Batizić (Podgorica).

Budućnost volej: Dubak, Čičić (libero), Mašković, Vlahović 3, N. Radović (libero), Radević 4, Hadžisalihović 16, Miranović, Činćur 9, Jovović 26, B. Radović 9.

Budva: Jelić 8, Miljanić, Lečić, Milenković, Gmitrović 34, Krivokapić, Despotovski 5, Milić 1, Urban (libero), Baranov 10, Bjeljac 7, Mihajlov 6.

Jedinstvo – Mornar 3:0 (28:26, 25:15, 26:24)

Dvorana: “Nikoljac”. Gledalaca: oko 100. Sudije: Petar Jocović i Dragana Vučinić (Podgorica).

JEDINSTVO: Prebiračević, Đurović (9), Rovčanin (23), Ćatović, Kojović (8), B. Šćekić, Rajović (4), Bulatović (13), Kuč, Ćetković, V. Šćekić (13), Konatar.

MORNAR: D. Stojanović (4), Gojković (5), Radević, Bugarin (11), Đuretić (9), Jovićević (23), Sekulić (1), V. Stojanović.