Košmar Dejana Radonjića, sjajan Tejlor Ročesti

Piše: Ognjen 754 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Crvene zvezde pregaženi su u drugom kolu Evrolige od aktuelnog evropskog prvaka Real Madrida. Kraljevski klub je izabranike crnogorskog trenera Dejana Radonjića razbio rezultatom 98:71.

Najbolji u Zvezdi, koja je gubila i preko 40 poena razlike, bio je Cirbes sa 15 poena, dok je u Realu najefikasniji bio Kerol sa 19 koševa. Priliku u finišu meča sa klupe Madriđana je dobio 16-godišnji momak crnogorskih korijena Dino Radončić, koji se polovičnim učinkom sa linije bacanja upisao u strijelce.

Inače, košarkaši Crvene zvezde oborili su negativan rekord Evrolige u prvom poluvremenu duela 2. kola protiv Reala u Madridu.
Aktuelni prvak Evrope je posle 20 minuta imao ogromnih 36 poena prednosti (56:20), što je apsolutni negativni rekord!

Kimki je izgubio u Minhenu od Bajerna 69:60, a Marko Todorović nije uspio da se upiše u stijelce za 18 minuta na terenu. Crnogorski centar je zabilježio samo 3 skoka i jednu asistenciju. Njegov saigrač Tajriz Rajs upisao je 11 poena i 6 asistencija.

Makabi je novi poraz u Evroligi pretpio na svom terenu od Unikahe 82:93, a zapažen u redovima ”ponosa Izraela” bio je naturalizovani Crnogorac Tejlor Ročesti sa 18 pogodaka i 7 uspješnih proigravanja.

Sjutra će na teren od istrčati preostala dva crnogorska košarkaša: Vladimir Golubović, čiji Strazbur dočekuje Fenerbahče i Milko Bjelica, čija Darušafaka gostuje njemačkom Bambergu.