Partizan slavio u derbiju, Budućnost neprepoznatljiva u drugom poluvremenu

Piše: Rajko 686 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Partizana i Budućnosti odigrali su večeras u hali Aleksandar Nikolić u Beogradu derbi 21. kola ABA lige. Slavili su rezultatom 94-83.

Podgorička ekipa je krenula očekivano i sredinom prve četvrtine stekla prednost pa se na mini pauzu nakon prvog perioda igre otišlo pri rezultatu 15-24.

Budućnost je u istom ritmu nastavila i u drugoj četvrtini, uvećavajući svoju prednost koja je do poluvremena iznosila 14 poena razlike 36-50.

U nastavku igre domaćini su se potpuno probudili i maestralnom igrom u trećoj dionici napravili rezultat 31-15 te tako ne samo što su istopili zaostatak već prešli u vođstvo.

Potpuno rezultatski rasterećena ekipa Partizana nastavila je sa dobrom igrom i u posljednjem periodu igre. Očigledno je bilo da su momci Aleksandra Džikića u glavi već bili u duelu protiv Darušafake koji ih očekuje u utorak.

To je ekipu plavih i koštalo poraza, pa će u posljednjem meču regularnog dijela ABA lige morati osigurati pobjedu kako bi zadržali drugo mjesto na tabeli i prednost domaćeg terena u plej-ofu.

Partizan je večeras do pobjede predvodio Novica Veličković koji je ubacio 28, Von je dodao 17 a Si 14 poena.

Kod Budućnosti, Nikola Ivanović je ubacio 13, Kajl Gibson 12 a Dolman i Ilić po 11.