Budućnost “jedva” savladala Igokeu

Piše: Reprezentacija.me 387 pregleda Dodaj komentar

Dosta teže, nego što je bilo očekivano košarkaši Budućnost Volija su upisali pobjedu nad Igokeom u 21. kolu AdmiralBet ABA lige – crnogorski šampion je večeras slavio u “Morači” 79:76 i ostao na drugoj poziciji.

Budućnost je prespavala prvu četvrtinu, dozvolila Igokei da stekne 12 poena prednosti, u drugoj igrala mnogo bolje, a u nastavku nije imala rješenje za raspoloženog Jošila, koji samo u drugoj četvrtini nije postizao poene. Igokea je zahvaljujući Jošilu, ali i Draganu Milosavljeviću bila u igri do samog finiša. Upravo je bivši kapiten Partizana, 31,7 sekundi prije kraja pogodio trojku i gosti su prišli na poen zaostatka – 74:73. Zatim Megi nije realizovao napad, ali je lopta potom dodijeljena Budućnosti, pa je uslijedila penal završnica, nakon koje su “plavi” stigli do 16. pobjede u regionalnom takmičenju.

Zahvaljujući ofanzivnom skoku, ali i greškama “plavih”, gosti su na startu napravili seriju 7:0 i poveli 9:4, pa je trener Budućnosti, Andrej Žakelj, poslije dva i po minuta morao da traži minut odmora. Nije uspio da probudi ekipu – crnogorski šampion je u prvoj četvrtini imao šest izgubljenih lopti, u odbrani bio mekan (nije ni iskoristio bonus), a Igokea preko raspoloženog Jošila stigla do maksimalnih plus 12 – 26:14.

U drugoj četvrtini situacija na terenu se promijenila. Megi je sa dvije trojke pokrenuo ekipu, van linije 6,75 su bili precizni Popović i Ferel, pa su “plavi” napravili seriju 11:0 i prišli na poen zaostatka (26:25). Tada je Igokea otišla na 31:25, a onda je uslijedila nova serija domaće ekipe, 12 vezanih poena i prvo vođstvo još od starta utakmice – 37:31.

I početak drugog poluvremena je obilježio košarkaš gostiju, Jošilo. Dva uvodna napada su išla preko njega, pa su gosti bili na tri poena minusa (43:40), da bi, nakon serije 9:0, Igokea povela 53:47. I, tada su krenula uzbuđenja u “Morači” – Budućnost je vezala šest poena i izjednačila (53:53), Mariću je dosuđen faul u napadu, a trener Igokee, Vladimir Jovanović dobio tehničku grešku, jer je bio nezadovoljan sudijskom odlukom. Tada je stručni štab Igokee ušao na teren i krenuo u verbalni obračun sa Ferelom, pa su se umiješali igrači oba tima. Osim Jovanoviću, tehnička greška je dosuđena klupi Igokee i igraču gostujuće ekipe, Milosavljeviću, kao i košarkašu Budućnosti, Džonsu. Kada su se strasti smirile, Megi je pogodio slobodno bacanje i “plavi” su poslije 30 minuta imali poen prednosti – 54:53.

Četvrtu četvrtinu je trojkom otvorio Ferel (57:53), ali je Jošilo i na to imao odgovor, pa je, poslije njegove trojke Igokea povela 63:62. Budućnost je odgovorila sa šest vezanih poena i preokrenula na 68:63, a nakon zakucavanja Kamenjaša vodila 72:66 (dva minuta i 16 sekundi prije kraja). To nije bilo dovoljno Žakeljevoj ekipi da mirno privede utakmicu kraju, pa je uslijedila drama, koja je na kraju imala srećan kraj.

Najefikasniji kod Budućnosti je bio Ferel sa 18 poena. Megi je imao 13, a Kamenjaš 12 poena.

Kod Igokee je Milosavljević imao 21, a Jošilo 19 poena.

Budućnost u narednom kolu, u subotu, gostuje Cedevita-Olimpiji.

BUDUĆNOST VOLI – IGOKEA 79:76 (14:26, 25:9, 15:18, 25:23)

Podgorica – SC “Morača”. Gledalaca: 650. Sudije: Obrknežević (Srbija), Vovk (Hrvatska) i Ćalić (Srbija).

Budućnost Voli: Megi 13 (5-5), Frimen, SLAVKOVIĆ 4 (2-2), Makundu 5 (2-1), Ferel 18, DŽONS 4 (2-2), Jagodić-Kuridža, TANASKOVIĆ 9 (2-1), RAJT 6 (3-2), Popović 8 (1-0), POL, Kamenjaš 12 (4-4).

Igokea: Kondić 9 (3-3), BOŠKOVIĆ 2, FILIPOVIĆ 12 (2-2), Stanković, Jošilo 19, NAKIĆ 8 (2-2), MILOSAVLJEIĆ 21 (6-6), MARIĆ 5 (2-1), Karmajkl, Radošić, Jeremić.

IZVOR: Vijesti.me