Daleko je plej-of Evrokupa: Budućnost izgubila od Arisa, Rajt opet tragičar

Piše: Ognjen 297 pregleda Dodaj komentar
Mekinli Rajt, Foto: KK Budućnost Voli

Kada se očekivalo da Budućnost Voli na krilima pobjede nad Burgom, u prethodnom kolu Evrokupa, u istom stilu nastavi i večeras u Solunu protiv Arisa stigao je demant – “plavi” su u veoma bitnom meču izgubili od grčke ekipe (76:75) i ponovo zakomplikovali borbu za plasman u plej-of.

Aris je slavio košem Galinata, nakon ofanzivnog skoka, osam desetinki do kraja meča. Mogla je Budućnost i ranije da riješi utakmicu, Rajt je, prije poena Galinata, ponovo krenuo u prodor i po ko zna koji put ove sezone u finišu bio neprecizan… Potom su domaći krenuli u napad, Harel je promašio trojku, a Amerikanac zakucao i donio Arisu pobjedu.

Budućnost ne samo da je izgubila, već ima pobjedu manje i lošiji međusobni skor od grčke ekipe, koja je slavila i u prvom meču u Podgorici. “Plavi” su ostali van zone plej-ofa, a do kraja su tri kola. Do kraja regularnog dijela sezone Budućnost dočekuje Ulm i Gran Kanariju, a gostuje Trentu.

Na krilima pobjeda nad Burgom u Evrokupu, te Krkom u Admiralbet ABA ligi, košarkaši Budućnost doputovali su u Solun svjesni da im je ova utakmica bila možda i odlučujuća za nokaut fazu Evrokupa. I “plavi” su dobro počeli meč, poveli 5:0, a onda izgubljenim loptama (pet u prvoj četvrtini) dozvolili Arisu da tokom većeg dijela prve četvrtine bude u prednosti, koja nije prelazila četiri poena.

Do kraja prvog perioda Budućnost je poenima sa penala stigla do vođstva (18:17), a onda je u drugoj četvrtini zaigrala bolju odbranu. Zahvaljujući dobroj defanzivi, koja se poklopila sa ulaskom Kenana Kamenjaša, “plavi” su napravili seriju 11:0 i poslije poena u kontri Mekinlija Rajta stekli 10 poena viška (34:24), da bi nakon još jedne kontre američkog pleja, poslije ukradene lopte, bilo plus 11 – 36:25.

Ali, Aris se do kraja prvog poluvremena vratio u igru zahvaljujući ofanzivnom skoku, ali i ukradenim loptama, pa su domaći do odlaska u svlačionicu prišli na minus pet (39:34).

U prvom napadu u trećoj četvrtini Aris je smanjio na 39:36, ali je onda Tanasković sa šest poena (četiri poslije ofanzivnog skoka) odveo Budućnost na plus osam (51:43), da bi poslije trojke Megija i dodatnog bacanja bilo plus 10 – 55:45.

Djelovalo je da Budućnost u tim momentima kontroliše dešavanja na terenu, ali su “plavi” ponovo posustali, ponovo krenuli sa oscilacijama, pa je Aris prvo prišao na minus pet (63:58), poslije trojke Herela i serije 7:0 izjednačio (66:66), a nakon trojke Toliopolosa i poveo – 71:68.

Tada je Budućnost vezala pet poena i povela (73:71), ali je Aris preko Toliopolosa opet vratio prednost (74:73). Potom je Džons, 70 sekundi prije kraja, pogodio za 75:74, a onda odigrao i dobru odbranu, pa je Budućnost krenula u napad. Rajt je promašio trojku, Megi došao do ofanzivnog skoka, loptu proslijedio do Rajta, koji ove sezone nije pokazao da je čovjek odluke. Američki plej je krenuo u prodor i promašio, a Aris preko Galinata u sljedećem napadu stigao do trijmfa.

Najefikasniji kod Budućnosti bio je upravo Rajt sa 14 poena. Ferel je imao 13, Kamenjaš 11, a Tanasković 10.

Kod Arisa se istakao Toliopolos sa 20 poena. Dvocifreni je bio i Galinat sa 14.

IZVOR: vijesti.me