U17: Poraz u duelu sa Srbijom

Piše: Ognjen 736 pregleda 1 komentar

Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 3:0 od selekcije Srbije u meču drugog kola memorijalnog turnira „Miljan Miljanić“.

Selekcija Srbije je na današnjem meču ostvarila zasluženu pobjedu, jer su djelovali svježije i spremnije tokom većeg dijela susreta.

Na današnjem susretu osjetio se umor u nogama naših kadeta, pa ni igra nije bila na nivou iz duela sa Italjom koji je odrigan juče. „Sokolići“ su u nekoliko navrata pokušali da ugroze gol protivnika, ali su udarci bili nedovoljno dobri da se savlada golman Ilić.

Sa druge strane, izabranici Dejana Govedarice su iskoristili tri od nekoliko prilika koje su stvorili na utakmici i zasluženo upisali prvi trijumf na memorijalu „Miljan Miljanić“.

„Orlići“ su do prednosti došli u 32. minutu kada je Todorović iz drugog plana nakon duge lopte sa sredine terena utrčao i lobovao golmana Gligorovića.  Selekcija Srbije dupilirala je prednost u drugom minutu nastavka – Radić idealno je centrirao za Cvetković, koji je sa druge stative pogodio suprotan ugao našeg gola.

Tri minuta prije kraja susreta Cvetković se oslobodio defanzivca našeg tima a zatim odličnim udarcem pogodio sam ugao Gligorovića.

Otvorena i borbena utakmica jakog ritma, sa kvalitetnom reprezentacijom Srbije. U prvom poluvremenu izjednačen posjed lopte, ravnopravna borba sa mnogo duela na sredini terena iz koje smo stvorili dvije prilike, odličan šut Kordića i šansu Krnića. U 31. minutu protivnički tim je kaznio pad koncentracije naše zadnje linije i došao do prednosti. U nastavku, ulaskom svježih igrača pokušali smo da unesemo novi impuls ali rani gol u 42. minutu, posle nove greške zadnje linije, nas je presjekao. Iz organizovanih napada kreirali smo veoma povoljne situacije za Ćosovića i Kasumovića, imali i poništen pogodak Burzanovića… Neiskorištene prilike reprezentacija Srbije kaznila je trećim golom. Moram istaći da nam je fizički momenat, nakon jučerašnjeg remija sa Italijom, nije bio na zadovoljavajućem nivou jer su protivnički igrači bili brži i dominantniji u posljednjih dvadeset minuta. Ostaje nam da sjutrašnjim treningom osvježimo ekipu i pripremimo se za utakmicu sa Španijom ,rekao je selektor Ljutica.

Španija i Italjia su remizirali rezultatom 1:1. Selekcija Srbije je na prvom mjestu sa četiri boda, Španija i Italije dijele drugu poziciji sa osvojena dva boda, dok je naša selekcija osvojila jedan bod.

U posljednjem kolu turnira, koji je na programu u ponedjeljak, naša selekcija igra sa Španijom u Staroj Pazovi. Meč počinje u 17.30 časova.

Crna Gora – Srbija 0:3