Kadeti slavili na startu UEFA turnira

Piše: Vladan 550 pregleda Dodaj komentar

Kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je Letoniju u prvom kolu UEFA Razvojnog turnira.

Izabranici Radovana Kavaja prikazali su dobru igru, pogotovo u prvom poluvremenu i zasluženo došli do trijumfa – 2:0.

– U prvom poluvremenu smo igrali bolje. Imali smo inicijativu, kroz lijepe akcije stvorili nekoliko šansi, ali je završnica ovog puta zatajila. Da smo na odmor otišli sa dva ili više golova prednosti, sigurno bi drugi dio meča imao mirniji tok. Vjerovatno bi u tom slučaju i igrači koji su ušli na poluvremenu igrali opuštenije, više bi pokazali, ovako su bili u nekom grču. Ipak, uspjeli smo da postignemo i drugi gol. Vidljiv je napredak u našoj igri, ali ima još dosta prostora za napredak, kazao je selektor Kavaja.

Praktično od starta, ,,sokoli“ su krenuli sa ofanzivom, koja je rezultirala sa nekoliko odličnih šansi. Lazar Savović, Darvin Đukić, Mark Đokaj i Matija Jovanović bili su veoma blizu da savladaju protivničkog golmana. Međutim, u prvom poluvremenu to je uspio samo Savović, koji je bio precizan iz jedanaesterca dosuđenog zbog igranja rukom defanzivca gostiju.

Nakon velikog broja izmjena, zbog pravila Razvojnih turnira o minimalnoj minutaži za sve igrače, u nastavku nije bilo toliko izglednih šansi. Konačan rezultat postavio je Lazar Kojičić u prvom minutu sudijske nadoknade.

Drugi meč na turniru naša selekcija igra u četvrtak, sa početkom u 11 časova, a rival je Slovačka.

CRNA GORA – LETONIJA 2:0

1:0 – Lazar Savović (p) 41′, 2:0 – Lazar Kojičić 90’+1

Crna Gora: Dimitrije Minić (od 46. Edin Lekić), Marko Glendža (od 46. Emil Kujović), Aleksa Perišić (od 66. Strahinja Janković), Andrija Anđelić, Petar Ražnatović (od 66. Matija Rakčević), Matija Jovanović (od 46. Lazar Kojičić), Vuk Pavićević (od 46. Nenad Miranović), Darvin Đukić (od 77. Pavle Roćenović), Lazar Savović (od 66. Andrija Vukoje), Mark Đokaj (od 46. Ognjen Sekulić), Novak Fatić.
Selektor: Radovan Kavaja.

Letonija: Rendijs Mihelson, Aleks Kotjevs (od 70. Artjoms Butriks), Artemijs Denosovs, Aleksejs Bukovskis, Markus Gomins (od 81. Toms Sarma), Rudolfs Linavskis (od 46. Enriko Gauračs), Leonards Livčans (od 46. Ralf Zemitris), Olivers Bekeris (od 46. Denis Nazarovsk), Marks Dambis (od 46. Olivers Dzenitis), Leonids Šindlers (od 46. Saveilijs Boroviks), Nikita Doronins (od 46. Nils Voitiškis).
Selektor: Andrejs Gluščuks.