Real pobjedom otvorio polufinalnu seriju plej-ofa

Piše: Rajko 796 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Reala slavili su na domaćem terenu protiv Gran Kanarije u prvom meču polufinalne serije plej-ofa Endesa lige rezultatom 88-70.

Gran Kanarija je priredila iznenađenje eliminisavši ekipu Valensije, međutim, protiv šampiona Evrope večeras nisu imali šanse.

Iako su gosti bolje otvorili meč i nakon prve četvrtine imali osjetnu prednost od osam poena, Madriđani su već u nastavku meča neutralisali vođstvo gostiju i meč usmjerili u željenom pravcu.

Trener Madriđana, Pablo Laso, pružio je večeras priliku i mladom crnogorskom reprezentativcu, Dinu Radnočiću, priliku da ubilježi neke minute na parketu.

I kad god se Laso odluči na taj potez, Radončić uzvrati dobrom igrom.

Radončić je večeras na parketu proveo 12 minuta, postigao šest poena i imao četiri skoka i asistenciju.