Mornar izgubio od Nimburka

Piše: Reprezentacija.me 244 pregleda Dodaj komentar

Nakon trijumfa u prvom kolu nad Sabahom, košarkaši Mornara večeras su pretrpjeli prvi poraz u FIBA Evropa kupu – Barani su u Češkoj izgubili od Nimburka 78:62.

Mornar je večeras pogodio samo dvije trojke iz 26 pokušaja, dok je za dva poena šutirao 50 odsto.

Crnogorski predstavnik je od početka utakmice bio u rezultatskom minusu i već u prvoj četvrtini bio na 10 poena zaostatka kada je Kolins postigao dva poena – 21:11.

Do kraja prvog perioda Mornar je prišao na minus pet (23:18), u jednom momentu u drugoj četvrtini bio na minus četiri (poeni Luisa, 35:31), ali je domaćin vezao pet poena i otišao na pus devet – 40:31.

U trećoj četvrtini Nimburk je napravio seriju 10:0, poveo 53:37 i praktično tada riješio pitanje pobjednika.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bio je Bel sa 17 poena i 10 skokova.

Kod Mornara je Gavrilović ubacio 15 poena, Marej 13, a Jovanović i Mavijen po 10.

IZVOR: Vijesti