Mornar “pao” u finišu, presudio veći kvalitet Mege

Piše: Ognjen 228 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Mornara nisu uspejli da održe odličan tempo tokom svih 40 minuta igre na gostovanju Megi u hali “Ranko Žeravica” i ispustili su šansu da napokon “fenjer” AdmiralBet ABA lige prepuste Krki.

Izabrabnici Mihaila Pavićevića izgubili su sa 101:87 (26:27, 24:21, 22:17, 29:22), iako su na osam minuta do kraja imali samo minus od četiri poena (73:69).

Barani su odlično ušli u utakmicu, nije to bila ista ekipa koja je prvi međusobni susret na svom parketu izgubila sa 34 poena razlike, ali je domaćin pokazao veći kvalitet.

U Urošu Plavšiću i Stefanu Miljenoviću, Mega je imala izuzetno raspoložene košarkaše, obojica su ostvarili dabl-dabl. Miljenović 16 poena, 10 skokova i sedam asasistencija a Plavšić 18 poena i 10 skokova.

Mornar je imao samo trojicu dvocifrenih – Vejters 29 poena i 12 skokova, Dan Martin 15 poena i Marej 13.

Domaćin je imao tri izgubljene lopte manje, 11 skokova više…

Mega je šesta sa po 10 pobjeda i poraza, Mornar je posljednji na tabeli sa identičnim brojem poraza kao i Krka, koja ima bolji međusobni skor.

Baranima je potrebno da budu za pobjedu bolji u nastavku lige od Krke da bi izborili ostanak.

IZVOR: vijesti.me