Mlada reprezentacija izgubila od Češke, ispala u B diviziju

Piše: Vladan 748 pregleda Dodaj komentar

Mlada reprezentacija Crne Gore ispala je u B diviziju Evropskog prvenstva, nakon današnjeg poraza na šampionatu koji se održava na Kritu (Grčka). Izabranici selektora Pavićevića su u odlučujućem meču u borbi za opstanak ubjedljivo izgubili od Češke rezultatom 83:55.

Crna Gora je katastrofalno ušla u meč, promašivši sva tri šuta iz igre u prva dva minuta, i primivši na drugoj strani čak 10 poena od Čeha!

Tu razliku su naši rivali održavali do kraja prve dionice, ali su se ne početku druge naši momci malo trgli i smanjili zaostatak na 5 poena (20:15). Ipak, do poluvremena nije viđen preokret, jer su Česi pojačali ritam i vratili dvocifrenu razliku (37:27).

Najraspoloženiji za igru u prvih 20 minuta u našem timu bili su Vušović sa 8 poena, i Žižić sa 6 poena i 8 uhvaćenih lopti.

Nažalost, crnogorska reprezentacija ništa bolje nije počela ni drugo poluvrijeme, pa je, nakon 5 minuta igre u nastavku, na semaforu stajao rezultat 54:34.

Tu je putnik u drugu diviziju praktično već bio odlučen, a Česi su prednost uvećavali do konačnih plus 28, 83:55…. Crnogorska mlada reprezentacija je do ovog meča odigrala solidan turnir i nedostajalo je sreće i iskustva u nekoliko susreta, pa ovakav debakl niko nije očekivao… Cilj nije ispunjen, Crna Gora se seli u niži rang, tj. B diviziju Evropskog prvenstva.

Najefikasniji redovima našeg državnog tima bili su Miković i Vušović sa po 12 poena, dok je Čehe do opstanka predvodio Slanina sa 25 pogodaka.