Ivanić jedan od heroja spektakularne titule Bate Borisova! (VIDEO)

Piše: Ognjen 745 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri BATE Borisova osvojili su 14. put šampionat Belorusije, a 12. put zaredom, posle nevjerovatnog posljednjeg kola u kome su gubili sa 3:1 od Gorodeje, ali su na kraju stigli do 3:3 u 90+5. minutu meča.

Za titulu su se u posljednjem kolu borili Dinamo iz Minska i pomenuti BATE Borisov. Dinamo je u svom meču bez problema na gostovanju pobjedio Vitebsk sa 4:1, pa je u tom momentu imao bod više od tima iz Borisova (68-67).

BATE se za to vrijeme mučio u Gorodeji, gdje je od 46. minuta na semaforu stajalo 3:1 za domaćina. Iako je krenulo dobro golom crnogorskog reprezentativca Ivanića u 18. minutu, preokret su režirali srpski internacionalac u Gorodeji Bojan Dubajić golovima u 24. i 46. minutu, kao i Kiril Pavljuček pogotkom u 33. minutu.

FC BATE Barysaŭ

U 78. minutu Vitalij Rodionov je sa penala smanjio na 3:2, a zatim se igrao peti minut sudijske nadoknade vremena kada je isti igrač postao heroj BATE Borisova za konačnih 3:3.

BATE i Dinamo su se tako izjednačili na tabeli bjeloruske prve lige (68-68), ali je tim iz Borisova došao do titule jer ima bolji međusobni skor posle dvie pobjede od po 1:0 u sezoni nad timom iz Minska.