Danilo Nikolić sa linije penala donio važnu pobjedu za Budućnost

Rajko
Piše: Rajko 2.4k pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Volija slavili su na gostovanju ekipi Trenta, nakon dva produžetka, rezultatom 105:106 i plasirali se u četvrtfinale Evrokupa.

U regularnom dijelu susreta rezultat je bio 82:82 a “plavi” su u poslednjih desetak sekundi imali dvije prilike za pobjedu. Prvo je, nakon nesportske lične Dastina Hoga, Kajl Lendri bio neprecizan sa linije penala a nakon toga je Nemanja Gordić na dvije sekunde prije kraja promašio šut za pobjedu.

Dramatično je bilo u nastavku susreta. Problem je nastao zato što je stao sat na semaforu iznad koša Trenta, pa su arbitri nakon skoro 20 minuta pregledavanja snimka donijeli odluku da ne priznaju koš i da se igra još jedan produžetak odnosno dodatnih pet minuta.

Pošto su košarkaši Lokomotive večeras slavili u Zagrebu protiv domaće Cedevite, Budućnost Voli se tako plasirati u četvrtfinale takmičenja pa će naredna dva duela u okviru ove faze biti više revijalnog karaktera.

Košarkaši Budućnosti imali su još jednu solidnu šutersku noć. Pogodili su 20 od 35 šuteva za dva poena i 14 od 36 šuteva za tri poena.

Najefikasniji u ekipi Budućnosti bili su Nemanja Gordić sa 23 poena a pratili su ga Nikola Ivanović sa 20 i Danilo Nikolić sa 15 poena.

U ekipi Trenta večeras su najraspoloženiji za igru bili Toto Fori koji je postigao 24 poena, Savon Šilds je ubacio 16 a Dominik Saton i Dastin Hog po 15 poena.