Crvena Zvezda savladala Mornar u “Topolici”

Piše: Ognjen 759 pregleda Dodaj komentar
Foto - ABA Liga

Košarkaši Crvene Zvezde pobijedili su Mornar 71:59 u pretposljednjem meču sedmog kola ABA lige.

Posljednja dva minuta druge i sedam minuta treće četvrtine odveli su Mornar u poraz od Crvene Zvezde. Naš je tim dobro ušao u susret, ali je onda dozvolio crveno-bijelima da naprave seriju od 18. do 28. minuta 32:10 i time prelome duel.

Crvena Zvezda je veoma sporo ušla u meč i promašila je prvih sedam šuteva iz igre što je Mornar iskoristio da se odlijepi na 8:1. Generalno sudomaći u prvih 18 minuta bili bolji tim, koncentrisaniji i sa više želje, tako da su prvu četvrtinu završili sa 17:10, a sredinom drugog perioda stigli su i do maksimalnih 27:17.

Zvezda je u posljednja dva minuta prvog poluvremena uspjela da potpuno uhvati priključak, Simonović je vezao dvije trice i pokrenuo svoj tim da poluvrijeme završi serijom 14:5 i stigne na samo poen zaostatka.

Tim Dejana Radonjića vođstvo je preuzeo poenima Ognjena Kuzmića (35:37) u 23. minutu i više se nije osvrćao. Tri minuta prije kraja treće četvrtine prednost je porasla na 49:37 i tu je praktično okršaj pred prepunim tribinama “Topolice” bio riješen. Imao je Mornar u posljednjem periodu pet vezanih napada da spusti zaostatak na šest poena, ali nijesu mogli domaći igrači ništa da pogode i to ih je odvelo u poraz.

Simonović je bio najbolji u pobjedničkom timu sa 14 poena, 12 je dodao Dženkins, 11 Kuzmić, a 10 Mitrović.

Kod Barana koji su doživjeli peti poraz, 13 poena Džonsa, 11 je dodao Balša Radunnović. Mornar je dao samo tri trojke i to je bilo presudno da Barani ne održe korak sa velikim favoritom koji igra Evroligu.