Budućnost pobijedila Mornar u derbiju kola!

Piše: Vladan 875 pregleda Dodaj komentar

Prvi crnogorski derbi u ABA ligi ove sezone pripao je ekipi Budućnosti.

Podgorički tim je pobijedio Mornar rezultatom 85:68.

Budučnost je mnogo bolje počela meč, pa su već na početku imali dvocifrenu prednost 16:7. Međutim, Mornar je velikom serijom 10:0 preokrenula i povela 17:16. Sredinom prve četvrtine viđeno je i montruozno zakucavanne Oktavijusa Elisa uz faul i pogođeno slobodno bacanje.

Do kraja prve dionice Budućnost je ikam uspjela da preokrene i povede sa 23:20.
Drugu četvrtinu obilježile su izgubljene lopte Vilijamsa, rafalna paljba na obije strane ali i vođstvo Mornara koje je prekinuo Petar Popović koji je u dva napada za redom postigao poene uz faul igrača Mornara. 7 minuta prije velikog odmora Budućnost je povela 32:31. Nastavio je Popović u svom ritmu i sa nova 4 poena održavao Bidicnost u vođstvu sve dok Jones nije rezultat doveo u egal. Agresivna igra u odbrani plavih dala je rezultat pa su Šćepovi izabranici poenima Šehovića i Vilijamsa iz kontri na veliki odmor otišli sa prednošću od 8 poena (50:42).

Udrugom poluvremenu, Podgoričani su održavali prednost, imali su i vošstvo 63:47, da bi se treća dionica završila rezultatom 68:51.

U 36.minitu meča, Budućnost je imala i najveću prednost od +23 razlike (77:54). Mornar je pokušao da se trzne i uspjeli su da naprave mini seriju (77:60). Međutim, to je bilo sve od Barana, pa je domaća ekipa mirno privala kraj utakmice i pobijedila 85:78

Najefikasniji u ekipi Budućnosti bili su Suad Šehović sa 24 i Petar Popović koji je postigao  18 poena i imao 5 asistencija. Dvocifreni su bili još Amerikanci Rejnold i Džejms koji su dali po 10 poena. Džejms je imao i 9 skokova.

U Mornaru najbolji je bio Jones sa 13 poena. Krstić, Mijović i Dickerson su dali po 10.