Još jedan poraz u nizu – Budućnost izgubila od Zadra

Piše: Vladan 795 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Volija izgubili su četvrti meč zaredom u ABA ligi – poraženi su od Zadra 78:76.

Još jedan šamar doživjeli su izabranici Ilijasa Zurosa, koji su posljednju pobjedu ostvarili 27. novembra!

Kriza je velika, rezultati su mjerilo igre, a ne sreće, ili spleta okolnosti, ovakva Budućnost daleko je od vrha regionalnog takmičenja.

Nakon prve četvrtine duela u Zadru, mogao se naslutiti epilog.

Budućnost je poslije prvih 10 minuta bila u ambisu, domaćin je prvu četvrtinu završio sa plus 15 (28:13), zasipajući koš gostiju iz svih pozicija.

Marinković i Mazalin poigravali su se sa odbranom rivala, slutilo je na debakl…

Zadrani su održavali prednost do sredine druge četvrtine, da bi Budućnost do poluvremena, ipak, uspjela da smanji na podnošljivih 47:40, pogocima Šehovića i trojkom Vilijamsa.

Seriju su gosti nastavili u uvodu treće četvrtine i definitivno uhvatili priključak – 47:46.

To je bio početak rezultatske klackalice, rivali nisu uspjevali da prelome meč, s tim da su Zadrani bili bliži, ali je Suad Šehović, sa dvije uzastopne trojke, održavao svoj tim u igri.

Nakon serije promašaja na obje strane, Zadar je u posljednji minut ušao sa poenom prednosti 77:76…

Budućnost se odbranila dva puta, a 10 i po sekundi do kraja dobila napad za pobjedu…

Dva tajm-auta iskoristio je Zuros, napad je organizovan za Vilijamsa, koji je iz teške pozicije sa vrha reketa – promašio.

Sead Šehović je bio najefikasniji u Budućnosti sa 21 poenom, po 11 su postigli Suad Šehović, Vilijams i Subotić.

Zadrane je vodio Ivan Marinković sa 22 poena.

Budućnost u narednom kolu, posljednjem u 2017. godini, 30. decembra dočekuje Mega Leks.