Žakelj krenuo dramatičnom pobjedom, Budućnost Voli u produžetku odbranila domaći teren

Piše: Ognjen 261 pregleda Dodaj komentar

Dolazak novog trenera probudio je “plave” – na debiju Andreja Žakelja, košarkaši Budućnosti Voli savladali su u “Morači” italijanski Trento 98:96 u utakmici 8. kola B grupe Evrokupa.

Susret u najvećoj crnogorsoj dvorani riješen je u produžetku, pošto je nakon 40 minuta igre rezultat bio izjednačen 85:85.

Loše su Podgoričani otvorili duel, gosti su na krilima Letonca Andreja Grazulisa poveli 17:6 sredinom uvodne četvrtine, ali odgovor “plavih” bio je pravovremen. Već do kraja prvog perioda Budućnost je gotovo istopila zaostatak (20:22).

U nastavku nijedna od ekipa nije uspjela da se odlijepi na dvocifrenu razliku, mada je Budućnost u većem dijelu drugog poluvremena morala i dalje da juri prednost Trenta.

U samom finišu utakmice ekipe su se smjenjivale u vođstvu, ispostaviće se da je koš Mekinlija Rajta 30 sekundi prije kraja bio posljednji u četvrtoj četvrtini.

Oba tima imala su po jedan napad u preostalom dijelu, ali ti pokušaji bili su bezuspješni.

U dodatnih pet minuta “plavi” su bili bolji, nakon trojke Petra Popovića vodili sa +5 (96:91), ali su gosti imali šansu da obezbijede novi produžetak. Srećom po crnogorskog prvaka, Kamar Boldvin je četiri sekunde prije kraja promašio oba bacanja, pa su Podgoričani mogli da odahnu.

“Plavi” su sada na skoru 3-5, a u nastavku takmičenja čekaju ih dva vezana gostovanja. Neporaženoj Gran Kanariji iduće srijede, a onda i odlazak na megdan Lietkabelisu.

Joan Makundu je bio najefikasniji kod Budućnosti sa 23 poena, Mekinli Rajt je brojao do 22. Flečer Megi je ubacio 14, a Andrija Grbović 10 poena.

Žakelj je dao šansu svim igračima, a samo se Andrija Slavković nije upisao u strijelce.