Crnogorke sjajne u Evroligi

Piše: Vladan 871 pregleda Dodaj komentar

kosarkasice crne goreCrnogorske košarkaške internacionalke odigrale su sinoć u 10. kolu Evrolige ključne uloge u pobjedama svojih timova.

Polkovice naše Jelene Škerović napravile su iznenađenje kola, savladavši ruski Spartak, dok je USK, u kojem je kolonija naših reprezentativki, kao gost slavio protiv dosadašnjeg lidera grupe C, ekipe Galatasaraja.

Poljski šampion stigao je do važnog trijumfa protiv moskovske ekipe, a kapitenka ,,crvenih“ Jelena Škerović po običaju je imala zapažen učinak – za 29 minuta osim šest poena, imala je po šest skokova i asistencija, kao i tri ukradene lopte.

USK je nakon dva poraza u posljednja tri kola napravio pravu reakciju, čime je ponovo na vrhu tabele. Tim iz Praga slavio je protiv Galatasaraja, a utakmicu je obilježila najbolja crnogorska košarkašica u inostranstvu Jelena Dubljević, sa 22 poena (uz skoro perfektan šut – penali 3-2, za dva 14-10), 6 skokova i 2 asistencije, kojoj je očigledno značila podrška sa tribina Ive Perovanović, koja je posmatrala meč u Istanbulu. Milka Bjelica, za 11 minuta na parketu, imala je skroman učinak (2p, 3sk i 2as).

Rezultati – grupa A Ekaterinburg – Košice 83:55, Bruž – Kajzeri 75:54; grupa B Nadežda – Fenerbahče 51:67, Visla K. – Sopron 80:56, Monpelje – Brno 76:53; grupa C Polkovice – Spartak M. 65:56, Viljnus – Novi Zagreb 86:68, Galatasaraj – USK 58:63.