Težak poraz “ajkula” za kraj sna o medalji

Piše: Reprezentacija.me 406 pregleda Dodaj komentar
Albert ten Hove/Orange Pictures

Crnogorska vaterpolo reprezentacija poražena je od Italije – 14:8 u četvrtfinalu Evropskog prvenstva i razigravaće za plasman od petog do osmog mjesta. Prvi rival je Rumunija, a sa pobjedom naš tim bi igrao sa boljim iz meča Srbija-Grčka.

Nakon savršenih osam minuta (4:3, igrač više 5-4), uslijedio je neočekivan pad naše ekipe koja je dozvolila Italijanima da u naredne dvije četvrtine, serijom 8:1, dođu do kapitalnih 11:5.

Ekipa selektora Kampanje je sjajno odradili posao u ofanzivi – postigli su čak četiri gola iz kontranapada, a u ovom periodu igre prednjačio je Di Soma sa čak četiri pogotka. Nije ni sreća bila na strani ,,ajkula”, u periodu potpune dominacije protivnika, tri puta je Aleksa Ukropina pogodio stativu, a uz to, nakon odlične realizacije sa igračem više, uslijedio je loš i bezidejni šuterski period uz šest promašaja iz ovog segmenta igre.

Ipak je jedan od favorita na prvenstvu Evrope pokazao klasu, u svim segmentima igre (osim u prvoj četvrtini) bio je bolji, snažniji, brži i precizniji, a očigledno da se naš tim još uvijek nije približio vodećim silama ovog sporta. U meću za polufinale izabranici selektora Vladimira Gojkovića su šutirali 24-7, a sa igračem više 15-6.

Sa dva gola Đuro Radović je bio najefikasniji u našoj ekipi, a u strijelce su se upisali Dušan Matković, Vladan Spaić, Marko Mršić, Jovan Vujović i Ukropina.

Dobra stvar je što su igrači selektora Vladimira Gojkovića izborili plasman na SP početkom februara u Dohi i šansu da se bori za olimpijsku vizu.

IZVOR: Pobjeda