Šaćiri iz kontre šokirao Srbiju

Piše: Ognjen 856 pregleda Dodaj komentar

Švajcarska je u drugom duelu E grupe Svjetskog prvenstva pobijedila Srbiju 2:1 i približila se plasmanu u osminu finala Svjetskog prvenstva.

Gol odluke postigao je u posljednjem minutu iz kontre Đerdan Šaćiri.

Pobjedao je Dušku Tošiću i matirao Vladimira Stojkovića.

Utakmica u Kaljinjingradu odlično je počela za Srbiju jer je već u petom minutu poslije centaršuta Tadića Mitrović sjajno skočio i doveo “orlove” u vođstvo.

Uslijedila je otvorena utakmica, bilo je šansi sa obje strane, a dobru je pred kraj prvog dijela propustio Tošić, kada je promašio loptu poslije centaršuta Tadića.

U nastavku je najprije Džaka dao sjajan gol sa preko 20 metara, a onda su Švajcarci bili bolji, iako im je i neriješen rezultat više odgovarao nego Srbima.

Na kraju su na opisan način došli do trijumfa i protiv otpisane Kostarike imaće šansu da ovjere plasman u osminu finala.

Srbiji za mjesto u nokaut fazi treba pobjeda nad Brazilom.