Rusi, ipak, prejaki za Budvane

Mirko
Piše: Mirko 756 pregleda Dodaj komentar

Ruski Zenit je večeras slavio u Mediteranskom sportskom centru sa 3:0 i opravdao ulogu favorita koju je imao prije ovog duel.

Budva nije uspjela ni da “zagolica” Zenit u prvom meču osmine finala CEV Kupa.

Ruski tim je večeras slavio u Mediteranskom sportskom centru sa 3:0 (25:13, 25:14, 25:13), i opravdao ulogu favorita koju je imao prije ovog duela.

Henri Omar Tapija Santana je sa 10 poena bio najbolji u domaćem timu, ostali su osvojili pet i manje poena.

Oreol Kameho je bio najbolji poenter gostiju sa 18 poena, dvocifren je bio i Đerđ Grozer (13).

Zenit je dominirao posebno na servisu, sa čak 19 poena, više nego što su Budvani osvojili iz napada i kontranapada (17).

Revanš u Sankt Peterburg 11. februara će biti samo formalnost za Zenit, koji će, ako se ne dogodi kakvo sportsko čudo, izboriti plasman u četvrtfinale ovog takmičenja.

Crnogorski prvak sezonu na evropskoj sceni počeo je u Ligi šampiona, ali je eliminisan u drugom kolu kvalifikacija od portugalske Benfike (3:0, 3:1).

Budvani su evropski put nastavili u CEV kupu, gdje su u prvom kolu, pobjedama u oba duela (3:0 i 3:1), slavili protiv vicešampiona Bosne i Hercegovine, ekipe Kaknja i izborili dvomeč sa Zenitom.

Ruski klub, koji je osnovan tek 2017. godine, plasman među 16 najboljih u CEV kupu izborio je maksimalnim pobjedama u oba duela sa bugarskim Burgasom.