Revanš Cedevite, “plavi” bolji u međusobnom skoru!

Piše: Vladan 757 pregleda Dodaj komentar

Derbi 19. kola ABA lige igrao se u Zagrebu, između domaće Cedevite i Budućnosti.

Tim Aleksandra Džikića je poražen od Cedevite rezultatom 76:71 (22:17, 18:16, 16:24, 20:14).

Nešto više od minut ipo je proteklo da bi se postigli prvi poeni, a prvi u strijelce se upisao Landry za “plave”. Cijela prva četvrtina je protekla ujednačeno, na obje strane su se koševi postizali naizmjenično, smjenjivali su se sa vođstvom, da bi Cedevita na kraju uspjela da napravi mini seriju 6-1, pa je nakon prve četvrtine rezultat bio 22-17.

Druga dionica je nastavljena u istom ritmu. Domaći su održavali prednost koju su stekli sa kraja prve četvrtine, tako da se na odmor pošlo sa “plus 7” za hrvatski tim (40:33).

Silovito su krenuli Džikićevi momci nakon odmora. Za tri minuta igre napravili su seriju 8-1 pa su uspjeli da izjednače (41:41). Krušlin je trojkom “probudio” svoje i prekinuo seriju gostiju. Pokušavali su Šehović i saigraći da se primaknu, što su i uspjeli. Ilić je pogodio za “minus 1”, a potom Ivanović sa dva slobodna bacanja doveo “plave” u novo vođstvo (53:54). Markota je vratio trojkom, a potom se Landry osvetio istom mjerom (56:57).

U poslednjoj dionici viđena je velika borba. Podgoričani nisu odolijavali pritisku domaćina. Sa 7 uzastopnih poena Ilića, 5 Ivanovića i trojkom Gibsona uspjeli su da ostvare 4 poena razlike koju su održavali do 1:45 minuta, kad je Ukić postigao za preokret (70:69). Još jednom je Ukić bio precizan, pa se u poslednji minut meča ušlo sa prednošću “narandžastih”, što su do kraja sačuvali. Ipak, pobjedu su ostvarili sa 5 razlike, tako ad je podgorički tim bolji u međusobnom skoru, pošto je Budućnost u “Morači” pobijedila 66:60.

Večerašnji duel je bio bitan za oba tima, jer umnogome može da skroji konačan izgled tabele. “Plave” očekuje gostovanje Partizanu i mečevi kod kuće protiv MZT-a i FMP-a.

Najzaslužniji za pobjedu Cedevite bili su Krušlin sa 19 i Musa koji je ubacio 15 poena.

U ekipi Budućnosti, Gibson je završio meč sa 19, Gordić 12, Ilić postigao 11, a poen manje Landry.