Budućnost pobijedila Cedevitu, sa Partizanom u „Morači” odluka o 2. mjestu

Piše: Vladan 539 pregleda Dodaj komentar

Posljednjeg dana marta u „Morači”, ako se prije toga ne dogodi neka senzacija, Budućnost Voli i Partizan će u direktnom duelu odlučivati ko će osvojiti 2. mjesto u AdmiralBet ABA ligi i imati prednost domaćeg terena u eventualnim novim obračunima u polufinalu.

U prednosti je zasada podgorički tim, jer je preskočio najveću prepreku do obračuna sa „crno-bijelima” i pobjedom na gostovanju Cedevita Olimpiji (80:72) ostao bar za korak ispred Beograđana, koji sjutra gostuju Borcu u Čačku.

Tim Andreja Žakelja je sve vrijeme vodio u „Areni Stožice”, ali nikako nije uspijevao da slomi otpor „zmajeva”.

Početak je bio odličan, jer je već u 5. minutu bilo 10:2, a domaće je u igri održavao Šon Džons, koji je dao prvih sedam poena svog tima.

Plus osam je bilo i na uvodu u posljednji minut 1. četvrtine (18:10), da bi Jaka Blažič dao trojku za 14:18 na prvom odmoru.

Budućnost je sjajno otvorila drugi kvartal, raspucao se i Alerik Frimen, pa je nakon serije 14:2 bilo 32:16 u 15. minutu.

A onda, po ko zna koji put ove sezone, „plavi” su se „ugasili” na nekoliko minuta, što su Ljubljančani kaznili i dva puta prišli na minus dva.

Vezanim trojkama Džastina Kobsa i Aleksandra Šaškova, Cedevita Olimpija je na 14 minuta do kraja stigla do prvog vođstva – 54:51.

Do kraja 3. četvrtine, međutim, nije probacila loptu kroz obruč, a Budućnost je sredinom posljednjeg perioda odbila posljednji trzaj rivala i polaganjem Mekinlija Rajta i Flečera Megija otišla na bezbjednih plus sedam (73:66) u 37. minutu. čime je osigurala devetu uzastopnu pobjedu u regionalnom takmičenju.

Kenan Kamenjaš je bio igrač utakmice sa 16 poena, sedam skokova i dvije asistencije, a dvocifreni su bili i Frimen i Rajt sa po 10.

Domaće su predvodili bivši igrač Budućnosti i nekadašnji crnogorski reprezentativac Kobs sa 15 koševa i 10 asistencija, a isti broj poena je imao i Džons.

CEDEVITA OLIMPIJA – BUDUĆNOST VOLI 72:80 (14:18, 23:23, 17:15, 18:24)

Cedevita Olimpija: STJUART 13 (3-1), Radović 2, Radičević, KOBS 15 (5-4), Glas, BLAŽIČ 10 (1-1), Todorović, DŽONS 15 (1-1), Klobučar, OMIĆ 2, Dragić 5 (2-1), Šaškov 10.

Budućnost Voli: Megi 8, Frimen 10, SLAVKOVIĆ 8, MAKUNDU 3 (4-1), FEREL 8 (4-4), DŽONS 3 (2-1), Jagodić-Kuridža, Tanasković 8 (2-2), Rajt 10 (3-2), POPOVIĆ 6, Pol, Kamenjaš 16 (7-6).

IZVOR: vijesti.me