Osveta za Katovice: Poljska u Rimu utišala Italijane i postala prvak Evrope!

Tim Nikole Grbić u meču za zlato na Evropskom prvenstvu u Rimu savladao "azure" 3:0 (25:20, 25:21, 25:23)

Piše: Reprezentacija.me 337 pregleda Dodaj komentar

Prošle godine, u finalu Svjetskog prvenstva u Katovicama, odbojkaši Italije su iskoristili pritisak koji je “pojeo” Poljake i savladali ih 3:1.

Osveta je stigla – tim Nikole Grbić je u meču za zlato na Evropskom prvenstvu u Rimu nadigrao “azure”, trijumfovao 3:0 (25:20, 25:21, 25:23) i postao šampion Starog kontinenta prvi put nakon 2009. godine.

Poljaci su odlično počeli meč, dominirali tokom cijelog 1. seta i rutinski ga dobili poslije 31 minuta.

Drugi dio igre je bio izjednačen, ali su gosti na servis Vilfreda Leona napravili seriju 6:0 i preokrenuli na 20:15.

Činilo se da svjetski i evropski prvaci mogu da se vrate, jer su u 3. setu dugo vodili, imali i plus četiri, ali je osvajač Lige nacija u finišu preokrenuo i pobijedio.

Leon je osvojio 13 poena, bloker Norbert Huber 12, Lukaš Kačmarek 10, a po devet Jakub Kohanovski i Aleksander Slivka, koji je i stavio tačku na meč.

Kod domaćih su dvocifren učinak imali samo Danijele Lavija (13) i Alesandro Mikjeleto (10).

Bronzu je osvojila Slovenija, koja je savladala Francusku 3:2.