Dečić osvojio bod u Baru i primakao se tituli, remi u velikom derbiju obilježio skandal

Piše: Ognjen 307 pregleda Dodaj komentar
Foto - FSCG

Četiri kola prije kraja može da se kaže da je Dečić ozbiljan favorit da dođe do istorijske titule prvaka Crne Gore.

Tuzani su odigrali neriješeno u Baru protiv Mornara (1:1), remizirala je i Budućnosti protiv Sutjeske (2:2), pa tim Milorada Pekovića i dalje ima tri boda više i bolji međusobni skor.

Barani su poveli preko Vušurovića u 17. minutu, u 39. je poravnao Šarkić, a rezultat se do kraja nije mijenjao, iako su bolje šanse imali gosti…

Pod Goricom je Sutjeska povela već u 1. minutu preko Šaletića, ali je u 6. poravnao Despotović.

Na novi pogodak se čekalo sve do 80. kada je domaćin stigao do preokreta poslije greške Bulatovića koju je iskoristio Bojović, ali ni tada nije bio kraj – šok za Budućnost je uslijedio u 90. kada je konačan rezultat postavio Kalezić.

Veliki derbi je imao i treće poluvrijeme, jer je golman Budućnosti Đorđije Pavličić udario saigrača Igora Ivanovića.

VIDEO Skandal pod Goricom: Golman Budućnosti udario saigrača nakon derbija

Mladost je na DG areni bila bolja od Rudara (1:0, strijelac Maraš iz penala), pa je napravila veliki korak ka baražu za opstanak, jer sada ima četiri boda više od Pljevljaka na posljednjem mjestu.

Jedinstvo je u 95. minutu stiglo do remija protiv Arsenala (1:), bod mu je donio Korać sa bijele tačke, dok je Petrovac savladao Jezero 2:1.

Dvostruki strijelac za Petrovčane je bio Babić, na drugoj strani se upisao Stijepović.