Nikač spasio Budućnost, Mladost ne koristi kikseve

Piše: Reprezentacija.me 855 pregleda Dodaj komentar

Bili su fudbaleri Budućnosti na pragu petog ovosezonskog poraza, trećeg pred svojim navijačima, a onda je Nikač u 94. minutu izjednačio protiv Bokelja za konačnih 2:2.

I ovo, 24. kolo domaćeg šampionata donijelo je par iznenađujućih rezultata, a jedno od njih viđeno je na stadionu pod Goricom. Bokelj je bio na pragu važnog trijumfa u borbi za opstanak, ali je lider uspio da se izvuče u posljednjem napadu.

Počelo je dobro po Budućnost koja je u 20. minutu povela golom Đalovića. Ipak, do kraja poluvremena su Kotorani preokrenuli. Najprije gol Macanovića na isteku pola sata igre, a onda pet minuta kasnije upisao se i Kotorac.

Dominirao je tim Mikija Vukotića u drugom dijelu, Vujović je pogodio stativu i kada se činilo da je poraz neizbježan pojavio se rezervista Nikač koji poravnava na 2:2.

Aktuelni šampion nije iskoristio novi kiks vodeće ekipe. Mladost je opet podbacila, a Iskra iskoristila slabu predstavu domaćina da slavi 2:1. Junak je dvostruki strijelac Paunović, koji je mrežu”romantičara” tresao u 57. i 84. minutu. Počasni gol za Mladost djelo je Lakića.

Nakon takvog epiloga, prednost Budućnosti u odnosu na Mladost sada iznosi 8 bodova.

Zeta je na Trešnjici savladala Rudar golom talentovanog Nikole Krstovića, dok je istim rezultatom završen duel u Bijelom Polju. Lovćen je kao gost nadigrao fenjeraša, ekipu Jedinstva, pogotkom Markovića u 81. minutu.

Dvije utakmice 24. runde okončane su bez pogodaka. Mreže su mirovale na utakmici u Tuzima gdje su igrali Dečić i Petrovac, kao i na stadionu kraj Bistrice, rivali su bili Sutjeska i Grbalj.

Rezultati:

Budućnost – Bokelj 2:2 (Đalović 20′, Nikač 94′ – Macanović 30′, Kotorac 35′)
Mladost – Iskra 1:2 (Lakić 61′ – Paunović 57′, 84′)
Zeta – Rudar  1:0 (Krstović 62′)
Dečić – Petrovac 0:0
Sutjeska – Grbalj 0:0
Jedinstvo – Lovćen 0:1 (Marković 81′)

94′ GOOOOOOOOOOL 2:2 Izjednačenje u Podgorici, Nikač je donio bod Budućnosti, Bokelj nije izdržao.

87′ U jednom napadu dvije odlične prilike za Budućnost. Prvo Janketić glavom, krajnjim naporom odbranio je Perović, dvadesetak sekundi nakon toga Nikač glavom, lopta ide pored gola.

84′ GOOOOOOOOOOL Opet vodi Iskra, opet Paunović. On je dvostruki strijelac danas na Starom Aerodromu, njegov sedmi pogodak u drugom dijelu sezone.

81′ GOOOOOOOOOL za Lovćen u Bijelom Polju. Cetinjani zasluženo vode sa 1:0, strijelac je rezervista Marković.

68′ Velika šansa za Budućnost. Vujović je probao sa distance, golman Perović uz pomoć stative spasava svoju mrežu.

62′ GOOOOOOOOL vodi Zeta na Trešnjici. Golubovčani su poveli sa 1:0. Gol Krstovića.

61′ GOOOOOOOL Brzo izjednačenje na Starom Aerodromu. Mladost je poravnala pogotkom štopera Lakića.

57′ GOOOOOOOOOOL za Iskru! Danilovgrađani su došli do prednosti protiv Mladosti golom Paunovića.

45′ Kraj prvih poluvremena, samo tri gola sva tri pod Goricom. Budućnost opet gubi, iako je povela golom Đalovića. Nakon propuštene šanse Vujovića, Kotorani su sa dva gola za pet minuta iz kontranapada preokrenuli.

35′ GOLLLLLLLLLLLLLLLLL 1:2 pod Goricom. Kotorac daje gol. Bokelj je preokrenuo za tri minuta rezultat u Podgorici.

30′ GOLLLLL 1:1 pod Goricom. Strijelac Macanović!

23′ Nova velika šansa Budućnosti. Vujović je oklijevao i porpustio je šansu da uveća na 2:0. Njegova druga velika propuštena šansa.

20′ GOLLLLLLLLL Đalović glavom za prednost Budućnosti. Odlična akcija Budućnosti i deveti gol napadača plavo-bijelih u sezoni.

15′ Ništa, prazne mreže nema čak ni nekih ogromnih uzbuđenja.

1′ Krenuli su mečevi.

Budućnost dočekuje Bokelj i želi da konačno izađe iz serije loših rezultata, koji međutim ne utiču na bodovnu razliku na tabeli. Razlog je prilično neubjedljiva Mladost, koja nikako da pronađe pravi recept za igru u napadu, pa je i dalje na vleikih sedam bodova zaostatka.

Nastavlja se i borba za opstanak. Lovćen gostuje Jedinstvu i nada se porazima Iskre i Bokelja.