Mornar zna recept za pobjede

Piše: Reprezentacija.me 676 pregleda Dodaj komentar
Foto - aba-liga.com

Od četiri uzastopne pobjede u svim takmičenjima, za Mornar je najslađa upravo poslednja protiv Zadra u petak 80:70 u ABA ligi. Donijela je ubjedljivo najbolju igru u odbrani.

Crnogorski vicešampion savladao je goste iz Hrvatske u ,,derbiju Jadrana“ sigurnom igrom u drugom poluvremenu, a na tome najviše treba da zahvali odličnoj odbrani. Njen noseći stub, glavna potpora na terenu, bio je centar Uroš Luković sve bolji iz meča u meč, konačno oporavljen od nezgodne povrede.

Bivši as Partizana meč je završio sa 18 poena (9-6 iz igre, 9-6 sa linije bacanja), sedam skokova i četiri blokade. Njegov koš, zakucavanje iz drugog poluvremena, izabran je za potez dana u ABA ligi a kandidat je za igrača kola, sa 31 indeksnim poenom uspješnosti.

“Dugo smo se protiv Zadra mučili sa šutem, igrali nervozno jer smo znali da smo pod teretom očekivanja za ovaj meč. U Baru se svaki meč mora pobijediti, nebitno ko je protivnik. U jednom momentu duela smo prestali da razmišljamo o šutu fokusirali smo se na skok, duele, odbranu, jednostavne stvari. I pronašli smo igru.” – rekao je Luković.

Odlično izdanje imao je i plejmejker, Amerikanac sa crnogoskim pasošem, Derik Nidam. Uz 21 poen dodao je četiri asistencije i tri skoka, šutirao 7-5 za dva i 5-1 za tri poena.

“Trojke nas zaista nisu išle, gotovo sve smo promašili u prvom poluvremenu. Mi jesmo šuterska ekipa, ali smo isto tako svjesni da će nas šut nekad ići, a nekad ne. Ono što uvijek možemo je da demonstriramo dobru odbranu i to se i desilo.” – rekao je Nidam.

Poker pobjeda važan je za Barane koji su sada u gornjem dijelu tabele ABA lige. Ekipa je konačno imala više asistencija od protivnika (15-12), imala dovoljno lakih poena, pa je loš šut za tri poena (21-3) amortizovan. Cak sedam blokada Barana dovoljan je podatak da se vidi koja je ekipa dominirala pod obručem. Mornar zna recept za pobjede, pred seriju teških mečeva.