Lunjin srušio prvaka Evrope za klasik protiv Bajerna u polufinalu Lige šampiona

Piše: Ognjen 172 pregleda Dodaj komentar

Real i Bajern pridružili su se Pari Sen Žermenu i Borusiji Dortmund u polufinalu Lige šampiona.

Madriđani su poslije drame i penal serije eliminisali zvaničnog šampiona Evrope Mančester siti u gostima, a junak je bio golman Andrij Lunjin, koji je odbranio dva penala, da bi na kraju Antonio Ridiger u posljednjoj seriji otklonio sve dileme.

Nakon 3:3 u prvoj utakmici, Real je poveo u 12. minutu, kada je nakon kombinacije sa Vinisijusom, mrežu Sitija pogodio Rodrigo.

Siti je potom napadao tokom cijele utakmice i krunisao inicijativu u 76. minutu, kada je Kevin De Brujne bio priseban i iz blizine zatresao mrežu.

Promjene rezultata nije bilo do kraja meča, a onda ni u produžecima, pa su penali odlučili pobjednika.

Nije dobro počela serija za Real jer je Ederson zaustavio šut Modrića, ali je potom Andrij Lunjin odbranio udarce Bernarda Silve i Matea Kovačića i trasirao put “merengesima” do trijumfa.

Real će u polufinalu igrati protiv Bajerna.

Jedan gol dovoljan je bio Bavarcima da poslije 2:2 u Londonu, eliminišu Arsenal.

Dao ga je u 63. minutu Jozua Kimih, nakon centaršuta Gereira.

Za plasman u polufinale gledaćemo mečeve između Reala i Bajerna, odnosno Pari Sen Žermena i Borusije Dortmund.