Liga Endesa: Dubljevićev povratak na parket, odlični Radović i Sekulić

Piše: Rajko 813 pregleda Dodaj komentar

U španskom košarkaškom prvenstvu sinoć su odigrani mečevi 14. kola regularnog dijela takmičenja.

Valensija je na svom parketu savladala ekipu Saragose 89-74 i upisala devetu pobjedu u prvenstvu.

Domaćine je do pobjede vodio sjajni Mat Tomas sa 20 poena.

Crnogorski centar i igrač Valensije, Bojan Dubljević, imao je sinoć skroman učinak u trijumfu svog tima. Dubljević je za 15 minuta igre postigao tri poena, četiri skoka i jednu asistenciju.

Dubljević je prethodno propuštio nekoliko utakmica svog tima zbog povrede zgloba. Iako mu je prognozirana duža pauza, prilike govore da se sjajni crnogorski centar brzo i uspiješno oporavio od povrede.

Sa druge strane, u ekipi Saragose, još jednu dobru partiju pružio je još jedan crnogorski reprezentativac, Nemanja Radović.

Radović je postigao 10 poena uz četiri skoka i jednu asistenciju.

Tim našeg kapitena, Blagote Sekulića, poražen je na svom parketu od Unikahe rezultatom 80-94.

Sekulić je bio među najboljim pojedincima u svojoj ekipi. Na parketu je proveo 25 minuta i postigao 11 poena. Bio je nepogrešiv u šutu za dva poena 4/4, a sa linije slobodnih bacanja uspješan je bio tri puta iz pet pokušaja.