Kraj sna – Francuska otpisala “crvene” sa Eurobasketa

Piše: Ognjen 284 pregleda Dodaj komentar

Crna Gora poražena je u “Bemax areni” od Francuske 73:71 i oprostila se od Eurobasketa kolo prije kraja kvalifikacija.

Nisu naši momci uspjeli da sačuvaju nadu u plasman na kontinentalni šampionat do kraja ciklusa, iako su u većem dijelu meča bili bolji od “trikolora”.

Crna Gora je sredinom treće četvrtine imala 11 poena prednosti, ali je dozvolila Francuzima da za manje od dva minuta serijom 10:0 vrati egal.

I u posljednjem periodu su naši momci ispustili sedam poena viška. Na kraju je kod rezultata 73:70 za Francusku u posljednjem napadu na utakmicu lopta neočekivano došla u reket do Simonovića, iako je Crnoj Gori trebala trojka za produžetak.

Ostaje žal jer su crnogorski košarkaši najviše zahvaljujući Petru Popoviću gradili prednost tokom prvog poluvremenu.

Na odmor je naš tim otišao sa šest poena viška, povećao je na početku treće četvrtine na pomenutih plus 11, ali je na opisan način ekipa Boška Radovića na kraju poražena.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Petar Popović sa 17 poena, Marko Simonović dodao je 16, a Nikola Ivanović 10 koševa.

Kod Francuza 16 poena Ertela.

Crna Gora će u ponedjeljak od 20 sati igrati meč posljednjeg kola protiv Njemačke, ali ta utakmica neće imati rezultatski značaj.