Juniori nakon produžetka bolji od Bjelorusije

sport
Piše: sport 744 pregleda Dodaj komentar

juniori kosarkaMuška juniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas Bjelorusiju, nakon produžetaka, 89:86 (17:22,12;20, 26:14, 20:19 i 14:11), u četvrtom kolu D grupe B prvenstva Evrope u Strumici.

Šansu da obezbijedi pobjedu Crnoj Gori nije iskoristio Milovan Drašković koji je četiri sekunde prije kraja zadnje četvrtine promašio dva slobodna bacanja.

Tom pobjedom, trećom na šampionatu, crnogorski juniori obezbijedili su prvo mjesto u grupi i plasman u narednu rundu takmičenja.

Izabranici selektora Dragana Radovića, nakon što su na startu šampionata bili slobodni, u naredna dva meča savladali su Belgiju i Portugal.

Sekelcija Bjelorusije doživjela je drugi poraz, a u dosadašnjem dijelu takmičenja ima i pobjedu protiv Luksemburga.

U crnogorskoj reprezentaciji Petar Popović postigao je 18 poena, Luka Đurović 12 a imao je i pet asistencija.

Zoran Nikolić i Aleksandar Dožić postili su po 11 poena, Drašković deset a imao je i sedam skokova.

Luka Savić postigao je osam poena imao sedam skokova i dvije asistencije.

Za reprezentaciju Bjelorusije Maskim Salaš postigao je 25 poena i imao deset skokova.

Crna Gora će u petom kolu, sjutra u 16 sati i 30 minuta, igrati sa Luksemburgom.

Plasman u drugu fazu šampionata izboriće dvije prvoplasirane selekcije iz grupe.

Crnogorskim košarkašima za plasman u viši rang, odnosno A diviziju, neophodno je da osvoje jedno od prva tri mjesta na šampionatu.