Juniori izgubili od Norveške, ništa od EP

Piše: Vladan 679 pregleda Dodaj komentar

Ništa od Evropskog prvenstva za naše najbolje juniore – izabranici Brana Božovića su pretrpjeli težak poraz od Norveške – 37:24 u poslednjem meču grupe 1.

Čini se da su se Vuko Borozan i drugo juče istrošili protiv Španije, ali to ne može biti alibi za današnju katastrofalnu igru u oba pravca.

Odbrane gotovo da nije ni bilo, što najbolje potvrđuje podatak da su “crveni” u prvom poluvremnu primili čak 20 golova, a dali svega deset. Sve što su Norvežani zamislili to su i ostvarili, dok su se naši momci predali već nakon prvih 25 minuta kada je bilo 16:7 za Norvežane, koji su do poluvremena imali i plus deset (20:10).

Najbolji igrač Norveške Sender Sagosen je u nastavku dodao gas i u 42.minutu svoj tim doveo do plus 15 (30:15), dok na drugoj strani kao da su jedva čekali da se meč završi, ali je sa takvim pristupom naša super generacija na neslavan način završila takmičenje – 37:24.

Krajnji utisak je da su naši juniori zaista mogli i morali bolje protiv samo solidne Norveške, koja je prije dva dana ubjedljivo poražena od Španije 35:27.

Norveška – Crna Gora 37:24 (20:10)

NORVEŠKA: Ashim, Pedersen 3, Sagosen 9, Kristiansen 7, Torbjerdsen, Eriksen 2, Ramel 4, Johansen 1, Nilsen 3, Sandvik1, Finsrud, Bergerud, Epland 2, Liaba 1, Overbi 2, Johanesen 2.

CRNA GORA: Borilović (11 odbrana i sedmerac), Božović 5, Borozan 6, F.Krivokapić 3, A. Krivokapić, Turković 2, Peruničić, Ćuzović, Čavor 4, Cicmil, Ražnatović 1, Lipovina 1, Rakočević, Zejak, Pelidija 2, Jokić.