Jadran u finišu pao protiv Primorja

Piše: Vladan 777 pregleda Dodaj komentar

Jadran Carine nije slučajno u Ligi šampiona, potvrdio je to odličnom partijom protiv aktuelnog vicešampiona Primorja, ali je na kraju morao da čestita boljem i iskusnijem – Riječani su u Igalu slavili rezultatom 11:9.

U fenomenalnom meču na povratku Novljana u evropsku elitu falilo je zaista malo da naš šampion zaustavi hrvatskog, ali su iznenađenje spriječili Miho Bošković i Nikola Dedović golovima u posljednja dva minuta.

Jadran, istina, nijednom nije vodio u ovom susretu, ali je znao kako da se vrati u meč i nakon minus tri…

Bilo je 7:4 za goste u trećem minutu treće četvrtine, bio je to nalet Primorja, a ispostavilo se da je to bio samo uvod u furioznu igru domaćina na kraju te dionice.

Jadran je smanjio na 7:6, potom i na 8:7, a Stefan Vidović je dva minuta i 39 sekundi prije kraja donio izjednačenje (9:9) nakon što je večeras odlični Slaven Kandić odbranio peterac Boškoviću.

Iskusni hrvatski as je minut i po kasnije vratio prednost Primorju, a već u narednom napadu, i to kada su Novljani već bili krenuli u kontranapad, konačan rezultat je postavio Dedović.

Vlado Popadić i Nikola Janović su postigli po dva gola za tim sa Škvera, a najbolji pojedinac gostiju bio je Bošković – meč je završio sa četiri pogotka.

Jadran Carine – Primorje 9:11 (2:3, 2:2, 2:2, 3:4)

Igalo – Bazen Instituta „Simo Milošević“. Gledalaca: 600. Sudije: Korizna (Poljska), Haumandreu (Španija). Igrač više: Jadran Carine 9 (3), Primorje 12 (6). Peterci: Jadran Carine 1 (1), Primorje 1 (-).

Jadran Carine: Kandić (devet odbrana i peterac), Ukropina, Popadić 2, Kovačić 1, Vidović 1, Moskov, Banićević 1, Janović 2, Spaić, Ranđić 1, Petrovski, Pješivac 1, Popović.

Primorje: Vićan (sedam odbrana), Mudražija, Vrlić 1, Krapić, Buljubašić, Vukičević 1, Muslim, Petrović, Dedović 2, Ećenike 2, Šetka 1, Bošković 4, Jelovina.