Jadran odbranio trofej u Kupu

Piše: Reprezentacija.me 242 pregleda Dodaj komentar

Trofej pobjednika Kupa Crne Gore ne mijenja vlasnika – vaterpolisti Jadrana su ga odbranili dominantnom partijom u finalu protiv najvećeg rivala Primorca (15:10).

Očekivala su se uzbuđenja, očekivao se i mnogo bolji Primorac – u većem dijelu meča u bazenu SC “Morača” to nije viđeno, Novljani su znali kako da sačuvaju prednost, kasnije i kako da Kotoranima nanesu težak poraz koji je u ovom momentu sezone malo ko mogao da predvidi.

Jadran je bolje otvorio utakmicu i rano poveo 4:1, a onda je u pretposljednjem minutu prve četvrtine Čaraju dosuđen “brutaliti” nakon udaranja Vukasovića, pa je Primorac imao šansu da odmah uzvrati.

Mršić je iz peterca smanjio na 4:3, ali četiri minuta u kojima je imao igrača više u bazenu Primorac nije iskoristio na pravi način.

I izabranici Petra Radanovića su to kaznili, znali kako da sačuvaju prednost, iako je u jednom momentu bilo 5:5 kada je izjednačio Brguljan.

Treća četvrtina je bila period u kojem je tim sa Škvera osigurao pehar – došao je do prednosti od četiri gola, pa više ni igrači Primorca nisu vjerovali da je moguć veliki preokret…

“Ove sezone nas krasi odlična atmosfera i u posljednje vrijeme podižemo nivo igre. U finalu kao da smo pokazali ono najbolje što imamo, ali vjerujem da će biti još dobrih partija, počev od duela sa Crvenom zvezdom u Ligi šampiona”, rekao je trener Jadrana Petar Radanović.

Trofej, dakle, ne mijenja vlasnika – Primorac novu šansu ima u prvenstvu Crne Gore, a prije toga je moguć i duel bokeljskih rivala u nokaut fazi Evrokupa, pod uslovom da Kotorani prođu.

“Nadigrani smo. U jednom dijelu smo sporije krenuli, moralo je da bude brže. Nismo ni ispoštovali neke dogovore koje smo imali. Jadran je sasvim zasluženo slavio, a mi kao da ni mentalno nismo bili spremni za ovo finale”, istakao je trener Primorca Zoran Maslovar.

Danilo Radović je postigao četiri gola u Jadranu, Vasilije Radović tri, po dva Nagaev i Vukićević… Trostruki strijelci u Primorcu bili su Mršić i Brguljan.

“Imali smo očekivanja, ali bili smo svjesni kvaliteta Jadrana – da je to tim koji je konkurentan u Ligi šampiona. Čestitam Novljanima, zaslužili su. Mi se okrećemo veoma važnoj utakmici protiv Ortiđe u Evrokupu”, istakao je kapiten Primorca Marko Gopčević.