Primorac napravio brejk na Siciliji

Kotorani nadigrali Ortiđu za drugi trijumf u grupi D Evrokupa (14:9)

Piše: Reprezentacija.me 484 pregleda Dodaj komentar

Poraz od Panioniosa u drugom kolu na svom bazenu vaterpolisti Primorca su “poništili” pobjedom na Siciliji i ostali u igri za plasman u osminu finala Evrokupa.

Kotorani su savladali Ortiđu (14:9) za drugi trijumf u grupi D, nakon što su na startu u Kotoru bili bolji od Trsta.

Tim Zorana Maslovara je samo jednom bio u minusu, i to u prvom minutu meča, kasnije je sve išlo onako kako je želio crnogorski vicešampion.

U finišu druge četvrtine je Primorac golom Angusa Lembija poveo 6:3, kasnije je bilo i 8:5, ali se Ortiđa nije predavala.

Prilazila je na minus dva, u jednom momentu i smanjila na 8:7 – više od toga nije mogla, jer je Primorac znao da odbije svaki nalet…

Na pritisak domaćina je odgovorio serijom 5:0 (13:7) pa je meč bio riješen tačno na polovini posljednjeg perioda.

Marko Gopčević, Marko Mršić, Tim Perov i Nemanja Vico su bili dvostruki strijelci u pobjedničkom timu, po jednom su se upisali Draško Brguljan, Nikola Marković, Angus Lembi, Balša Vučković, Petar Ćetković i Đorđije Stanojević.

U Ortiđi, za koju brani legendarni Stefano Tempesti, istakao se Japanac Jusuke Inaba sa četiri pogotka.

Primorac gostuje i u 4. kolu – 16. novembra ide na megdan Trstu.

IZVOR: Vijesti.me