Hrabra Budućnost u finišu poražena u Istanbulu

Piše: Vladan 784 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti nisu uspjeli da prekinu seriju poraza u Evroligi ali su odigrali kvalitetan meč protiv jednog od najjačih protivnika i najvećih favorita za osvajanje ovog takmičenja – Fenerbahčea iz Istanbula.

Podgoričani su odigrali jako dobro prvo poluvrijeme, pogotovo drugu četvrtinu u kojoj su postigli 6 poena više od domaćina i u drugo poluvrijeme ušli sa 3 poena prednosti.

Brzo je Fenerbahče preuzeo prednost u trećoj četvrtini ali se “plavi” nisu predavali i do kraja četvrtine uspjeli su da održe korak za velikim favoritom i u posljednju četvrtinu uđu “od nule”, bilo je 58:58.

Ipak, u posljednjoj dionici, a posebno u posljednjih pet minuta meča sve je odlučeno – Budućnost je prvobitno povela sa 60:64 a posljednje vođstvo na meču imala je kada je bilo 64:66. Nakon toga potpuni pad u igri i do kraja meča, odnosno u posljednjih 5 minuta, podgorički tim ubacio je još svega 3 poena, dok je Fenerbahče napravio i seriju od 12:0 i uz dosta muke došao do 23. pobjede u Evroligi i ostane siguran na prvom mjestu tabele.

Najefikasniji u gostujućem timu bio je Erl Klark sa 20 poena dok je Bitadze upisao 11. Još po 10 dodali su Popović i Barović, a utakmicu su propustili Noris Kol i Devin Vilijams.

Budućnost nakon ovog poraza ima skor 6 pobjeda i 21 poraz a za dva dana u “Morači” će odigrati posljednji meč na domaćem terenu u najjačem košarkaškom takmičenju u Evropi protiv još jednog turskog tima – u Podgoricu stiže Efes Pilsen.