Budućnost poražena u Barseloni, sjajni povratak Danila Nikolića

Piše: Vladan 884 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti Volija poraženi su u gostima od Barselone 95:83 u utakmici pretposlednjeg kola Evrolige.

Podgorički tim pokazao je veliku borbenost u Španiji, najprije su oni imali prednost do poluvremena 44:46, međutim izabranici Svetislava Pešića preuzeli su meč u svoju korist nakon velikog odmora. Prednost za Barselonu nije bila velika tokom meča, ali odigrala ubjedljivo kada je bilo najvažnije – u samom finišu. Budućnost je po ko zna koji put poklela u poslednjoj dinoci.

“Plavi” se sada potpuno okreću na meč sa Cedevitom koji se igra u nedelju, a pred taj duel  veoma je značajan povratak Danila Nikolića koji je večeras prikazao sjajnu partiju sa ubačenih 25 poena.

Sam početak utakmice protekao je u znaku Budućnosti Volija, koja je u toku prve dionice povela 10:4. Nastavili su borbeno u napadu pa su nakon trojke Džeksona imali i plus 10. Potom je uslijedilo buđenje Katalonaca početkom druge dionice kada preuzimaju vođstvo.Međutim, Budućnost se vraća u meč nakon trojke Nikolića i završava drugu dionicu u svoju korist. 44:46

Tokom treće dionice domaći konstatno drže prednost, ali Budućnost im ne dozvoljava da naprave drastičnu razliku. Ova dionica je ipak pripala domaćem timu – 73:69

U poslednjih 10 minuta ovog susreta Barselona preuzima inicijativu i postiže svoju 16 pobjedu u EL i na taj način ovjerila petu poziciju na tabeli uoči plej-ofa.

Najbolji kod Budućnosti bio je Danilo Nikolić sa 25 poena, Gordić i Bel su dodali po 11.

Kod domaćih istakao se Hanga Adam sa 18, dok je Ante Tomić ubacio 11 poena.