Futsal: Crna Gora poražena u drugom prijateljskom meču od Francuske

Piše: Vladan 865 pregleda Dodaj komentar

Futsal reprezentacija Crne Gore poražena je u drugom prijateljskom meču od selekcije Francuske rezultatom 4:2.

Tokom drugog duela sa „trikolorima“ bio je primjetan umor kod naših reprezentativaca, koji je posledica juče odigranog susreta i ostvarenog remija.

Francuzi su do prednosti u drugom duelu sa „sokolima“ došli u 16. minutu preko Teikseire. Naša selekcija do izjednačenja je došla nakon pet minuta igre u nastavku kada je Gojković iskoristio asistenciju Mugoše i zatresao mrežu rivala.

Četiri minuta kasnije Francuzi su ponovo došli do prednosti – Teikseira je po drugi put pogodio mrežu našeg gola, da bi u 33. minutu susreta Ramirez materijalizovao odličnu akciju svog tima i povećao prednost „trikolora“.

Pet minuta prije kraja susreta Gojković je po drugi put pogodio mrežu protvinika udarcem sa osam metara, da bi dva minuta kasnije Ngala udarcem sa deset metara postavio konačan rezultat susreta.

Prvi meč je ostavio traga na našim igračima. Umor je bio primjetan tokom cijelog susreta i Francuzi su uspjeli to da iskoriste. Protivnik je bio spreminiji i uspio je da iskoristi greške i dođe do pogodaka na ovom susretu. Ipak, generalno gledano nisam nezadovoljan prikazanim u ovom dvomeču, rekao je selektor Ljesar.

Interenasntan podatak kada je ovaj dvomeč u pitanju jeste činjenica da su Francuzi po prvi put bili domaćini internacionalog meča u organizaciji Fudbalskog saveza Francuske na teritoriji Korzike. Mečevi sa Crnom Gorom prvi su fudbalski dueli na kojima je čuvena Marseljeza intonirana na ovom ostrvu.

Francuska – Crna Gora 4:2

1:0 – Teikseira 16′, 1:1 – Gojković 25′, 2:1 – Teikseira 29′, 3:1 – Ramirez 33′, 3:2 – Gojković 35′, 4:2 – Ngala 37′

Francuska: Đamel Harun, Kevin Ramirez, Kamel Hamdud, Abdesamad Mohamed, Adrien Gasmi. Igrali su još: Sid Belhađ, Bumedjen Bensaber, Azdin Ajgun, Aleksandre Teikseira, Žovin Duro, Samir Ala, Maruf El Ba Kerumi, Landri Ngala.

Crna Gora: Igor Asanović, Milovan Drašković, Nikola Perović, Bojan Bajović, Ilija Mugoša.

Igrali su još: Dejan Kraljević, Semir Gurzaković, Nedžad Haverić, Saša Gojković, Ranko Novović, Darko Brković, Aleksandar Obradović, Dragan Jakovljević.