“Crveni” poraženi i od Novog Zelanda

Piše: Vladan 2.8k pregleda Dodaj komentar

Crna Gora je izgubila i drugi meč grupne faze na Mundobasketu. Novi Zeland je bio bolji 93:83.

“Crveni” su, i pored nervoze, izazvane sudijskim kriterijumom, uspjeli da povedu na početku posljednjeg perioda, ali su nakon drugog vođstva potpuno stali.

Meč je praćen sa nekoliko spornih sudijskih odluka, a epilog takve situacije viđen je već u drugoj četvrtini- isključenje selektora Zvezdana Mitrovića.

Tokom većeg dijela meča naš tim je jurio rezultat.

Crna Gora je imala dosta defanzivnih problema u prvom periodu meča, što su Novozelanđani znali da iskoriste.

Na poluvremenu smo bili na -9, ali je u trećoj dionici naš tim dostigao razliku i imao šansu za totalni preokret. Odbrana je bila na većem niovu u odnosu na prvo poluvrijeme, rješenja u napadu odlična, pa su “crveni” došli na samo poen minusa pred posljednju četvrtinu.

Povela je Crna Gora pogotkom Petra Popovića na početku poslednje četvrtine, ali je Novi Zeland vezao tri trojke i praktično riješio pitanje pobjednika.

Nikola Ivanović bio je najefikasniji sa 18 poena i podijelio sedam asistencija, pratio ga je Nikola Vučević sa 15, dok su Bojan Dubljević i Petar Popović postigli po 13 poena.

Na drugoj strani 25 poena postigao je Kori Vebster.

Crna Gora će prekosjutra od 10 sati igrati protiv Brazila.