Crna Gora pobijedila Južnu Koreju

Piše: Vladan 715 pregleda Dodaj komentar

rukometasice

Dugo su tražile odgovor na agresivnu igru Južne Koreje, ali je najvažnije da su ga našle – rukometašice Crne Gore upisale su pobjedu na otvaranju 21. Svjetskog prvenstva, pošto su savladale šampiona Azije sa 24:22.

Koreanke, na čijoj klupi sjedi bivši trener Budućnosti Joung Čul Lim, uglavnom su vodile u prvom poluvremenu, ali je u nastavku do izražaja došla duža klupa “crvenih”.

Do tri gola prednosti prvi put se stiglo na početku 44. minuta, ali su uporne Azijatkinje smogle snage da izjednače u 55. na 21:21. Uslijedio je razozan šut Katarine Bulatović i majstorija Milene Knežević za 23:21, a pri tom rezultatu Koreanke nisu iskoristile dva sedmerca.

Smanjile su, doduše, na 23:22, ali su aktuelne evropske prvakinje u finišu sačuvale smirenost i slavile sa 24:22.

Bulatović je bila najefikasnija sa sedam golova, šest je dodala Knežević, a po tri Marija Jovanović i Jovanka Radičević. Sun He Vu je bila najbolja u poraženom timu sa osam pogodaka, Han Na Gvon je upisala pet.

Ova dva boda mnogo će značiti za 1. mjesto u grupi A, koje donosi lakšeg rivala u osmini finala.

Crna Gora – Južna Koreja 24:22 (11:11)

Beograd – Dvorana „Pionir“. Gledalaca: 300. Sudije: Lah i Sok (Slovenija). Sedmerci: Crna Gora 4 (4), Južna Koreja 4 (2). Isključenja: Crna Gora 8, Južna Koreja 8 minuta.

Crna Gora: M. VUKČEVIĆ (tri odbrane i sedmerac), Barjaktarović (pet odbrana), Petrović 1 (1), PAVIĆEVIĆ, RADIČEVIĆ 3, ĐOKIĆ 2, Despotović, Jovanović 3, A. BULATOVIĆ, Klikovac, S. Vukčević 1, Malović, Lazović, K. BULATOVIĆ 7 (3), Mehmedović 1, KNEŽEVIĆ 6.

Južna Koreja: Park, SONG (devet odbrana), S. H. Kim, H. Li, ČOI 2, Von, Ju, Đ. Kim, J. R. Đung, RJU 4, Đ. Đung 2 (1), E. B. Li, E. KIM 1, VU 8, Nam, GVON 5 (1).