Crna Gora nemoćna i protiv Italije

Piše: Reprezentacija.me 477 pregleda Dodaj komentar

Kadetska košarkaška reprezentacija upisala se i drugi poraz na Evropskom prvenstvu u Skoplju – nakon Slovenije, izabranici Petra Jovanovića su poraženi i od Italije sa 88:69, u drugom kolu grupe A.

Pobjednik se mogao naslutiti već sredinom prve četvrtine, kada je Italija povela 13:0! Vladimir Komnenović je prvi pogodio za Crnu Goru nakon pet minuta i 19 sekundi igre, nakon čega je naša selekcija odigrala bolju drugu polovinu kvartala i smanjima zaostatak na osam poena (11:19).

Druga četvrtina je bila uglavnom izjednačena, pri čemu je Italija na tri minuta prije odmora imala do tog trenutka maksimalnih 15 razlike (37:22), dok je Crna Gora bila najbliža na 39:32, ali su “azuri” na poluvremenu imali dvocifrenu prednost (44:34).

Meč je odlučen u trećem kvartalu, u kojem je Crna Gora “čuvala” minus s poluvremena do tri minuta prije kraja dionice (45:55), kada su kadeti Italije uspjeli da parcijalom 13:3 stignu do nedostuižnih 68:49 pred početak posljednjih 10 minuta. Prednost Italijana je u posljednjoj četvrtini išla do 23 razlike (88:65) na isteku 39. minuta…

Italijani su u ovom meču dominirali u skoku (53:38), posebno ofanzivnom (19:6), zahvaljhujući kojem su imali 13 poena više (20:7) iz drugog napada. Posebno su “azuri” bili raspoloženi iz kontranapada (32:11)…

Najbolji u crnogorskoj selekciji bio je Komnenović sa 20 poena, te po pet skokova i asistencija, Đorđe Đukanović je dodao 14 poena i šest skokova, a dvocifen je bio i Vuk Ivelja (12). Kod Italijana se najviše istakao Meteo Akorsi sa 20 poena.

Crna Gora posljednji meč grupne faze igra večeras protiv Turske (21 čas), koja je, takođe, doživjela poraze u prva dva kola, od Italije (101:68) i Slovenije (74:60).

Crna Gora – Italija 69:88 (11:19, 23:25, 15:24, 20:20)

SKOPLJE – Sportski centar “Boris Trajkovski”. Sudije: Kalatrava (Španija), Štrobe (Njemačka), Ivanov (Bugarska).

CRNA GORA: Veković 4 (3-2), Komnenović 20 (10-6), Todorović 9, Šćepanović 6 (3-1), Globarević, Radulović 1 (2-1), Nikezić, Stanković, Đukanović 14 (5-5), Škuletić 3, Ivelja 12, Smolović.

ITALIJA: Ćekato 5 (2-2), Perez 8 (2-2), Matis 4, Nistrio, Hasan 3, Granai 7 (5-3), Karnevale 2, Abreu 9 (2-1), Akorsi 20, Bandirali 2 (2-2), Lunati 15 (2-2), Karavalja 13 (1-1).